Norstati uuring: plakatiaktsioon kukutas Eesti 200 toetuse kahele protsendile

{{1547615700000 | amCalendar}}
Reklaamplakatid Hobujaama trammipeatuses.
Reklaamplakatid Hobujaama trammipeatuses. Autor/allikas: ERR

Uuringufirma Norstat poolt läbi viidud küsitlusest selgub, et alates sügisest püsivalt üle valimiskünnise olnud Eesti 200 toetus on plakatiaktsiooni järel langenud kahele protsendile. Eesti 200 näeb uuringu tellija taga huvide konflikti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbiviidud küsitlusest selgub, et kõige populaarsemad erakonnad jaanuari esimese poole seisuga on Reformierakond ja Keskerakond, kelle toetus on võrdne ehk 27 protsenti.

Kahest esimesest jääb selgelt maha, kuid samas kindlalt kolmandal kohal on EKRE, kelle toetus on 20 protsenti. Neljandal kohal on SDE 10 protsendiga ning viimasena ületaks valimiskünnise Isamaa seitsme protsendiga.

Eesti 200 toetus, mis veel jaanuari alguses läbi viidud küsitlustes ületas valimiskünnist, on langenud kahe protsendi peale ning praeguse seisuga riigikokku ei pääseks. 

Eesti 200 juhatuse aseesimees Meelis Niinepuu ütles uuringutulemusi kommenteerides, et Ühiskonnauuringute Instituuti, kes oli uuringu tellija, rahastavad inimesed, kes esindavad konkurentide maailmavaadet.

"Nad isegi ei varja seda. Siin on otsene huvide konflikt. Väidetav uuring tehti täpselt sel ajal, kui olime üleüldise meedia surve all ja meie poliitilised konkurendid ei jätnud võimalust kasutamata levitada meie kohta negatiivset informatsiooni. Tibusid loeme märtsis," teatas Niinepuu.

Küsitluse viis 7. - 13. jaanuarini uuringufirma Norstat ning sellele vastas 1071 valimisealist Eesti kodanikku. Neist 970 vastajat osales telefoniküsitluses ning 101 veebiküsitluses.

Küsitlusega alustati 7. jaanuaril ehk samal päeval, mil ilmusid Tallinna Hobujaama trammipeatusesse Eesti 200 skandaalsed plakatid.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: