EKRE noorteorganisatsiooni juht tunnistab sotsiaalmeedias trollimist

{{1547640300000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti konservatiivse rahvaerakonna (EKRE) noorteorganisatsiooni Sinine Äratus juht Ruuben Kaalep tunnistas, et nad tegelevad teadlikult sotsiaalmeedias valenimede alt trollimisega.

Postimees kirjutas kolmapäeval, et sotsiaalmeedia kommentaariumites avaldavad arvamust kümned valenimega tegelased, kahel korral õnnestus saada arvamuspinda isegi Eesti Päevalehes, mis tunnistas nüüd tagantjärele viga ja eemaldas artiklid veebist.

Pärast Postimehe artiklit saatis Kaalep meediale avalduse, kus teatas, et tema kirjutas Bert Valteri varjunime alt Eesti Päevalehes.

Kaalep ütles, et järjest süveneva liberaaldemokraatliku grupimõtlemise ja tsensuuri õhkkonnas on võimalus luua varikontosid ülioluline sõnavabaduse garantii.

"Sund esineda kõigis arvamusavaldustes oma pärisnime all teeb inimese paratamatult sõltuvaks oma tutvusringkonna, tööandja, võimuorganite või uuriva ajakirjanduse veendumustest. Anonüümsuses ega pseudonüümide kasutamises pole midagi taunimisväärset ega kurjakuulutavat – see on iidne tava, mis on netiajastul taas päevakorda kerkinud," õigustas Kaalep.

Kaalep ütles, et ta pole kunagi kartnud olla avalikult poliitilise teisitimõtleja rollis ja nii ongi ta Berdi kontot peamiselt kasutanud filosoofilisteks ning elulisteks mõtisklusteks ja kirjanduslikeks katsetusteks.

Ta rõhutas, et rünnak selle suhtlusviisi vastu tähendab tegelikult rünnakut nende inimeste väljendusvabaduse vastu.

Kaalep tunnitas ühtlasi, et EKRE ja Sinine Äratus korraldasid ka 2017. aasta kohalike valimiste eel sotsiaalmeedias meemikampaania ning see oli kõigest harjutus millekski suuremaks. 

Ruuben Kaalep kandideerib riigikogu valimistel Tartu linna valimisringkonnas teisel positsioonil. Erakonna üldnimekirjas on ta kümnendal kohal.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: