Eestlane Suurbritannias: inimesi hirmutab teadmatus

Foto: ERR

Põhja-Inglismaal Stockton-on-Teesis elav eestlane Marek Jaakson tõdes, et Brexitiga seoses hirmutab Suurbritannias elavaid välismaalasi kõige rohkem teadmatus.

Jaaksoni sõnul on inimestel Suurbritannias seoses Brexitiga vastuolulised tunded. "Meeleolud on äärmiselt mitmekesised. Need, kes on olnud Brexiti pooldajad, on ka šokis, et mis nüüd edasi saab. Ja need, kes on Brexiti vastu olnud, on samamoodi šokis, et kuidas edasi peaks minema," rääkis ta "Ringvaatele" antud intervjuus.

Jaakson selgitas, et vähemalt üleminekuperioodi jooksul ei mõjuta Brexit Suurbritannias elavate välismaalaste elu kuidagi ja aastani 2020 saavad nad seal rahulikult edasi elada, töötada ja õppida.

Tema ise pole ka üleminekuperioodi järgse aja pärast mures, kuid ta tõdes, et paljusid inimesi hirmutab teadmatu.

"Ma arvan, et mul isiklikult pole vast seda probleemi, kuid tean siin teisi, kes on äärmiselt mures, kas nad peavad koduriiki tagasi minema. Teadmatus on see, mis inimesi kõige rohkem hirmutab ja kogu selle kahe aasta vältel, mil Brexiti-kampaania on toimunud, ongi inimesed teadmatuses. Paljud arvavad tõesti, et tuleb tagasi minna. Aga siin on üks oluline aspekt - tegelikult ei saadeta tagasi ühtegi sellist inimest, kes on oma elu siin juba sisse seadnud ja soovib edasi Suurbritannias elada ja tööl käia ja makse maksta," rääkis Jaakson.

Jaakson töötas Suurbritannias rahvusvahelises firmas ning ta kinnitas, et ka ettevõtted on teadmatuses ning ei julge pikemaajalisi otsuseid teha.

"Teadmatus rahvusvahelistes ettevõtetes on väga suur ja selle tõttu on ettevõtted juhstkui halvatud ja nad ei saa teha pikemaajalisi otsuseid, et edasi minna. Selles mõttes on see väga kriitiline nii tööandjate, töötajate kui ka klientide osas. Seda me pea iga päev kuulsime, et ei saa võtta vastu suuremaid otsuseid, sest ei tea täpselt, mis toimuma hakkab," selgitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: