Downing Street tunneb muret parlamendi Brexiti-sammude pärast

Theresa May
Theresa May Autor/allikas: BEN STANSALL/AFP/Scanpix

Briti peaministri Theresa May Downing Streeti büroo väljendas pühapäeval muret parlamendi sepitsuste pärast, mille eesmärk on Brexiti asjus kontroll valitsuselt üle võtta.

Downing Streeti väitel on parlamendiliikmetel kavas muuta alamkoja reegleid, et May Brexiti-plaanid nurjata. Pühapäevaste ajalehtede teatel on saadikurühmadel kavas muudatusettepanekud sel nädalal lauale käia.

Downing Streeti pressiesindaja ütles, et Briti üldsus hääletas Euroopa Liidust lahkumise poolt ja on tähtis, et valitud poliitikud selle otsuse ellu viiksid.

"Igasugused katsed võtta sel ajaloolise tähtsusega hetkel valitsuselt võim täita seadusega ette nähtud korraldatud lahkumise tingimusi on äärmiselt murettekitavad," sõnas pressiesindaja. "See uudis peaks olema meeldetuletuseks Brexiti pooldajatele, et nad peavad selle poolt hääletama, sest vastasel juhul on oht, et parlament peatab Brexiti."

May peaks tegema esmaspäeval parlamendile teatavaks oma uued plaanid Brexitiga, sest tema lahkumiskokkuleppe Euroopa Liiduga hääletas parlament sel nädalal ülekaalukalt maha.

Parlamendiliikmed hakkavad eeloleval nädalal esitama igasuguseid Brexiti-muudatusi, et panna proovile nende toetus alamkojas.

May on pidanud läbikukkunud hääletuse järel parteidega läbirääkimisi ja peaks enne esmaspäeva ministrid tulemustega kurssi viima.

Rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Fox on juba hoiatanud poliitilise tsunami eest, kui parlament ei suuda täita valijate 2016. aasta referendumi tahet Suurbritannia EL-ist välja viia.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: