Briti minister: leppeta Brexiti puhul on kaitseseisukord üks võimalustest

Briti sõdurid Londonis 2017. aastal terrorismivastasel patrullil koos politseiga.
Briti sõdurid Londonis 2017. aastal terrorismivastasel patrullil koos politseiga. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Suurbritannia valitsusel on võimalus kasutada eriolukorra väljakuulutamist leppeta Brexiti korral puhkeda võivate massirahutuste ohjeldamiseks, kuid hetkel ei ole see plaan valitsuse tähelepanu keskpunktis, ütles tervishoiuminister Matt Hancock.

Hancocki avaldus oli kommentaariks Sunday Timesi artiklile, kus ametnikest allikad kinnitasid, et Briti valitsus analüüsib praegu enda käsutuses olevaid vahendeid juhuks, kui leppeta Brexit peaks tooma kaasa massirahutused ja kodanikuallumatuse. Arutelu all olevat valitsuses näiteks kaitseseisukord, komandanditund, reisikeelud, vara konfiskeerimine ja sõdurite kasutamine rahutuste maha surumiseks, vahendas Reuters.

Kui BBC-i ajakirjanik Andrew Marr pühapäeval tervishoiuministrilt selle kohta kommentaari küsis, vastas Hancock, et spetsiifiliselt eriolukorra kehtestamist praegu ei kaaluta. "See on vahendite hulgas kirjas, kuid see ei ole meie tähelepanu keskmes," lisas ta.

Hancock rääkis ka, et Briti ravimitööstus teeb praegu kõik endast oleneva, et ennetada leppeta Brexitiga kaasneda võivat ravimitepuudust.

Praeguse seisuga peaks Suurbritannia Euroopa Liidust lahkuma 29. märtsil ning peaminister Theresa May ja EL-i poolt sõlmitud lahkumisleppe kavandi lükkasid Briti rahvasaadikud tagasi. Uuesti peaks alamkoda leppe teemal hääletama teisipäeval, kuid EL on hetkel välistanud võimaluse, et leppe üle uuesti läbi rääkima hakataks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: