Meedia: May toob Brexiti-leppe 13. veebruaril uuesti alamkoja hääletusele

Briti peaminister Theresa May.
Briti peaminister Theresa May. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Briti peaminister Theresa May ütles esmaspäeval oma erakonnakaaslastele Konservatiivsest Parteist, et ta kavatseb enda poolt Euroopa Liiduga sõlmitud lahkumisleppe kavandi tuua uuesti alamkotta hääletusele 13. veebruaril, teatas Sky News oma allikatele viidates.

May ütles esmaspäeval konservatiividest rahvasaadikutega rääkides, et tema eesmärgiks on saada EL-ilt piisavalt järeleandmisi seoses Iirimaa piiriküsimusega, et seeläbi pälvida oma leppele ka kõige Brexiti-meelsemate konservatiivide ja valitsusele parlamendienamust pakkuva Põhja-Iiri Demokraatliku Unionistide Partei (DUP) toetus, vahendas Reuters.

Peaminister rõhutas ka, et konservatiividest rahvasaadikud peavad saatma Brüsselile ka selge sõnumi, milliseid muudatusi nad lahkumisleppes näha soovivad.

Praeguse seisuga peaks Suurbritannia Euroopa Liidust lahkuma 29. märtsil, sest peaminister May ja EL-i poolt sõlmitud lahkumisleppe kavandi lükkasid Briti rahvasaadikud 15. jaanuaril toimunud hääletusel tagasi. May on lootnud, et tal õnnestub lepet rahvasaadikute toetuse pälvimiseks piisavalt muuta või täpsustada, kuid EL on hetkel välistanud võimaluse, et leppe üle uuesti läbi rääkima hakataks.

Briti parlament hääletab teisipäeval muudatuste üle, millega püütakse leppeta Brexitit ära hoida. Üks võimalustest on lahkumistähtaja edasilükkamine, kui kokkuleppele ei jõuta. May pole lahkumistähtaja edasilükkamisele seni toetust avaldanud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: