Minister: Iirimaa ei hakka Londoniga kahepoolseid Brexiti-kõnelusi pidama

Vasakult: Iiri vabariigi välisminister Simon Coveney, peaminister Leo Varadkar ja Euroopa asjade minister Helen McEntee.
Vasakult: Iiri vabariigi välisminister Simon Coveney, peaminister Leo Varadkar ja Euroopa asjade minister Helen McEntee. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Iiri Vabariigi Euroopa asjade minister Helen McEntee teatas esmaspäeval, et Dublinil pole plaanis pidada Londoniga eraldi Brexiti-kõnelusi ning Iiri Vabariik räägib Suurbritanniaga läbi vaid koos ülejäänud liikmesriikidega.

Ajaleht Times kirjutas pühapäeval, et Briti peaminister Theresa May üritab Iiri Vabariigiga sõlmida mingit eraldi kokkulepet üheks põhiküsimuseks oleva Iiri piiriküsimuse asjus ning et Mayle parlamendienamust pakkuvad Põhja-Iiri Demokraatliku Unionistide Partei (DUP) peab kasulikuks otseseid kõnelusi kahe valitsuse vahel, vahendas Reuters.

"Üks asi, mida me ei saa teha ja mida me ei tee, sest me pole seda teinud kogu protsessi vältel, on alustada mingeid kahepoolseid läbirääkimisi DUP-i või ükskõik millise Põhja-Iirimaa partei või Ühendkuningriigiga. Tegemist on läbirääkimistega Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel," rõhutas McEntee.

Esmaspäeval peab Suurbritannia peaminister Theresa May esitama parlamendile alternatiivse plaani selle kohta, kuidas ja millistel tingimustel Ühendkuningriik Euroopa Liidust lahkub, sest eelmise Brexiti-plaani lükkas Briti parlamendi alamkoda ülekaalukalt tagasi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: