Teenetemärgi saanud Jaanus Villiko: mõni tegevus tuleb Narva jõuga tuua ja läbi viia

Foto: ERR

Tartu ülikooli Narva kolledži haldusjuht Jaanus Villiko pälvis presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Tartu ülikooli Narva kolledži haldusjuht Jaanus Villiko on piirilinnas töötanud 18 aastat ja kuna kolledž on Narva arengule palju kaasa aidanud, siis on ka kolledži haldusjuhil kohaliku elu edendamisest võimatu kõrvale hoida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui sa ikkagi võtad mõne kõne ja ütled, et kuulge, meil on siin selline plaan, et teeme seda ja teist, ja siis sa vaatad aknast välja, kuidas sõidab auto ja paneb lava üles ja toimubki näiteks kontsert. Ka see käib kohaliku elu arendamise alla. Narva on küll suur linn, aga samas on ta niivõrd pisike kogukond, et kui sa siin ennast pöörad, siis võib ka terve kogukond koos sinuga pöörata," rääkis Villiko.

Narva kolledži suurimaks saavutuseks peab Jaanus Villiko terve põlvkonna õhinapõhiselt tegutsevate inimeste kasvamist, kelle töö pole piirilinnas tihti kerge.

"Mõni tegevus tuleb siia kohale jõuga tuua ja jõuga läbi viia mõnes mõttes. Eks see ole kurnav," tõdes ta.

Villiko hindab presidendi tunnustust kõrgelt, kuid soovib, et ka Narva linn saaks mõne aasta pärast tunnustatud Euroopa kultuuripealinnana.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: