Nõva kooli kohtuasi on lõppenud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nõva kool.
Nõva kool. Autor/allikas: ERR

Tallinna halduskohus kinnitas läinud nädalal kokkuleppe Nõva kooli vaidluses, millega hakkab õpilaskodu edaspidi pidama MTÜ Nõva Koolikogukond.

"Aktuaalne kaamera" kajastas eelmisel aastal, et Nõva koolist ja õpilaskodust on saanud lapsevanemate ja valla suur tüliõun. Valdade ühinemislepingus oli küll kirjas, et Lääne-Nigula vallale kuuluv 18 õpilasega Nõva kool jääb järgmiste kohalike valimisteni alles, kuid vald tahtis sulgeda selle juures oleva õpilaskodu. See aga tähendanuks, et ilmselt oleks suletud ka põhikooliaste. Samas kasutas õpilaskodu mitu Harjumaal elavat erivajadustega last, kes ei oleks pääsenud siis enam Nõvale kooli. Selle tõttu pöördusid vanemad kohtusse.

"Nüüd on lapsevanema nõue rahuldatud, küll mitte valla, vaid meie MTÜ poolt, aga olukord on lahenenud. Laps saab hakata elama õpilaskodus," ütles MTÜ Nõva Koolikogukond liige Ivo Karindi Lääne Elule.

Maakonnalehe teatel on vald omalt poolt on lubanud, et tuleval kooliaastal jätkab kool üheksaklassilisena, kuid seejärel vaadatakse olukord uuesti üle. Vald annab MTÜ-le tasuta rendile kolmetoalise korteri, kus varem tegutses õpilaskodu, maksab elektri, kütte jms eest. Tööle tuleb võtta kaks inimest, kes hoiavad lastel pärast tundide lõppu silma peal.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: