Kaljulaid: mul on kahju, et internet on täis emakeelset vägivalda

President Kersti Kaljulaid tõstis oma vabariigi aastapäeva kõnes esile internetisõimu teemat ja rõhutas, et see on ohuks ühiskonna turvalisusele, sest lõhub barjääri, mis takistab vägivalla kasutusele võtmist.

President rääkis, et Vabariigi sünnipäeva varjutab ka kodune kurjus ja ka interneti kurjus.

"Koduse kurjuse all kannatavad naised ja lapsed. Aga on ka noored lauljad, nais- ja meessaatejuhid, kes tunnistavad – internetikurjus on neid nutma ajanud, depressiooni tekitanud, tööga toimetulemist mõjutanud," ütles Kaljulaid.

"Vaidlused on paratamatud. Need ei pea lõppema psüühilise või füüsilise vägivallaga. Märkavas ühiskonnas ei lõppegi. Kriitika on vajalik. Kuidas muidu saada paremaks? Aga alandamine ei ole kriitika. Allapoole vööd alatooniga solvangud mõjuvad alandavalt kõigile naistele, kes tahavad Eesti elus kaasa rääkida. Mul on kahju, et internet on täis emakeelset vägivalda kõigi vastu, kes midagi teevad," lausus ta.

Kaljulaid rääkis, et kui kunagi oli internetisõim pigem anonüümne, siis nüüd tehakse seda sotsiaalmeedias uhkelt oma näo ja nime alt.

Presidendi sõnul on see ühiskonna turvalisusele ohuks. "Pidev avalik sõim ja kujundlik vägivald lõhuvad kiiresti barjääri, mis takistab meil ligimese vastu kätt tõstmast," sõnas ta.

"Vihastest sõnadest võib sündida ühiskonda vapustavaid tegusid," lisas president.

Kaljulaid kutsus üles loobuma vihasest väljenduslaadist ja panustama ühiselt heaoluühiskonna ülesehitamisse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: