Soome opositsioonijuht naasis pärast pikka haiguspuhkust tööle

SDP juht Antti Rinne 1. märtsil kolleegide keskel.
SDP juht Antti Rinne 1. märtsil kolleegide keskel. Autor/allikas: Rahvasaadik Tytti Tuppuraineni Twitteri-konto

Soome suurima opositsioonipartei SDP esimees Antti Rinne saabus reede hommikul tööle pärast kuudepikkust haiguspuhkust. Üheks tõenäolisemaks järgmiseks peaministriks peetav poliitik kinnitas, et on piisavalt taastunud, et pärast 14. aprilli valimisi uut valitsust juhtima asuda.

Sotsiaaldemokraatide ametlik valimiskampaania sai alguse kuu aega tagasi ning seni on seda vedanud erakonna esimene aseesimees Sanna Marin, vahendasid Yle ja Helsingin Sanomat.

Rinne terviseprobleemid said alguse detsembris, kui ta viibis Hispaanias puhkusel. Kõigepealt haigestus ta kopsupõletikku, mis kulges nii raskelt, et ta tuli viia Hispaania haigla intensiivravi osakonda. Pärast Soome naasmist oli ta hädas koronaarstenoosiga ning talle tehti balloondilatatsioon. Kõigele sellele lisaks läks vaja ka rohkelt taastusravi. Haiguspuhkusel oli Rinne seega rohkem kui kaks kuud.

"Pikk intensiivravis olemine tähendas lihastele ja närvisüsteemile seda, et liikumine muutus raskeks," nentis Rinne Yle intervjuus. Tegemist oli tema esimese teleintervjuuga pärast kuudepikkust pausi.

SDP toetusele pole Rinne eemalolek olulist lööki andnud ning partei on endiselt edetabelites kindlal esikohal. See tähendab, et erakonna eesmärgiks on, et Rinne saaks järgmiseks Soome peaministriks.

Kas ta on pärast vahepealset pingutust selliseks väljakutseks valmis? "Minu enda tunne on, et loomulikult," vastas Rinne küsimusele. "Arst on tegelikult kinnitanud, et 1. märtsist olen valmis rahvasaadiku ülesanneteks ja muuks selliseks, mis tähendab, et ka ministri ja peaministri ülesanneteks."

Soomes on olnud traditsiooniks, et presidendid teavitavad avalikkust regulaarselt oma tervislikust seisundist. Kas seda peaks rakendama ka peaministrite puhul?

"Mul ei ole midagi selle vastu, et peaministrikandidaadid ja peaministrid räägivad oma tervislikust seisundist. Tundub, et praegu olen ma ainus, kes on oma tervislikust seisundist rääkinud ja seda väga põhjalikult," nentis ta ja rõhutas, et haiguspuhkuse ajal ei tekkinud tal kordagi mõtet, et võiks valimised vahele jätta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: