Analüütiku sõnul on tänavu tööstuses kesise kasvu aasta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Elektroonikatööstuse head tulemused ei peegelda kogu tööstussektori hetkeseisu, ütles SEB analüütik Mihkel Nestor.

Eesti tööstustoodang kasvas jaanuaris võrreldes eelmise aasta sama ajaga viis protsenti. Kasvu vedas elektroonika- ja elektriseadmete tootmine, samas kui ligi pooled tööstusharud kasvu ei näidanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Töötlevas tööstuses toodeti jaanuaris neli protsenti rohkem toodangut kui 2018. aasta samal kuul. Pooled tööstusharud ületasid jaanuaris eelmise aasta sama aja mahu.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang puidu töötlemises ja metalltoodete tootmises. Toodangu mahu kasvu põhjustas eelkõige elektroonikaseadmete tootmine.

"InCapil läks väga hästi eelmine majandusaasta - grupina oli kasv üle 20 protsendi. Eesti tehases läks ka hästi, me terve grupina arenesime ja siin, Eestis muidugi ka. Elektroonikatööstus on Eestile väga oluline tööstusharu, suur osa läheb eksporti. See on üks moodne ja kõrgelt automatiseeritud tööstusharu. Nii et Eestis on kindlasti elektroonikatööstust vaja," rääkis InCap Electronics Estonia tegevdirektor Otto Pukk.

Pukk ütles, et kuna elektroonikatooteid on üha rohkem vaja, jätkub ka tänavu tööstusharu kasv.

Kõige suurema Eesti elektroonikaettevõtte Ericsson Eesti juht Andrus Durejko ütles "Aktuaalsele kaamerale", et eelmine aasta oli ettevõttele pigem stabiilne ja tänavu ootab Ericsson Eesti väikest kasvu.

SEB analüütik Mihkel Nestor ütles, et mitme suure ettevõtte tulemustest sõltuv elektroonikatööstus ei peegelda kogu tööstuse hetkeseisu.

"Ma arvan, et paanikaks põhjust ei ole, aga pigem on seal sentiment olnud langev. Kui vaadata kindlustunnet nendel tööstusettevõetel, siis see on tegelikult viimase kahe ja poole aasta kõige madalamale tasemele langenud. Meie peamiste eksportturgude nõudluse kasv on olnud ajas kahanev. Vaadates probleeme Saksamaal, ei ole liigseks optimismiks põhjust ja siin kohalik probleem on tööjõudu puudutav," rääkis Nestor.

Nestor ütles, et kallis tööjõud muudab ettevõtete toodangu kalliks ja seda on järjest keerulisem eksportida. Seetõttu tuleb tänavu tööstuses pigem kesise kasvu aasta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: