Siim Kallas Keskerakonnast: nad mõtlevad hommikust õhtuni jaburdusi välja

Reformierakonna auesimees Siim Kallas ütles, et Reformierakonna poolt tema Jüri Ratasele koalitsiooniläbirääkimisteks mingeid tingimusi ei seadnud.

"Jüri Ratasega ma rääkisin möödunud neljapäeval. Mina mingeid tingimusi ei esitanud, ütlesin, et hakkame otsast rääkima. Siis ta rääkis, et see 500 eurot (Reformierakonna valimislubadus tõsta tulumaksuvaba miinimum kõigile 500 euroni - toim.), et see on ikka kole kallis. Ma vastasin, et ma olen rahandusminister olnud, et istume ja hakkame arutama, et mis on võimalik ja mis ei ole võimalik," rääkis Kallas "Ringvaatele".

"Täitsa tavapärane jutt oli, aga nagu selgub, siis tegelikult oli see kõik... Uskumatult palju valetatakse, uskumatult palju valetatakse," lisas Kallas.

Kallas rääkis, et ka Reformierakond on pensionitõusu tähtsaks pidanud, aga lähtunud sellest, et see oleks vastavuses majanduskasvuga. "Aga siis keskerakondlased ütlevad, et me olla vastu pensionitõusule. Ühesõnaga nad hommikust õhtuni mõtlevad mingisuguseid jaburdusi välja. Peaasi, et õigustada seda, mis neil oli juba selge valimiste järel, et tehakse teine koalitsioon," sõnas Kallas.

"Ma arvan, et nad teevad selle valitsuse ära. Eks see saab olema muidugi kirjeldamatult keeruline protsess," lausus ta.

"Kas see on ikka tõesti kõige tähtsam asi, et üks mees peab saama peaministriks?" küsis Kallas.

Kallas märkis, et Keskerakond on algusest peale vigurdanud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: