Kallas pärast Reformierakonna koosolekut: peaministri kohast me ei tagane

Reformierakonna juhatus arutas kolmapäeval valimisjärgset poliitilist olukorda ning otsustas, et peaministri kohast nemad valimiste võitjana ei loobu ning kinnitasid, et välistavad koalitsiooni minemise Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE).

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles pärast juhatuse koosolekut ajakirjanikele, et nende esimene pakkumine Keskerakonnale oli teha koalitsioon võrdsetel alustel.

"Sellest paremat pakkumist on raske teha. Parem pakkumine oleks peaministri koht, aga seda me tõesti ei paku," ütles Kallas.

Ta lisas, et Keskerakonna jaoks oligi ilmselt kaalukeeleks peaministri koht. Sellega arvestamine on Kallase sõnul Keskerakonna esimehe ja peaminister Jüri Ratase poolt ebareaalne.

"Poliitika on kompromisside kunst, kuid välistame, et EKRE valitsusse kutsuksime," rääkis Kallas ajakirjanike küsimustele vastates. "Meie sammud on suhelda Keskerakonna ja Isamaa liikmetega, et seda koalitsiooni kindlasti ei sünniks."

Ta lisas, et Reformierakond on avatud kõnelusteks teistele riigikokku valitud erakondadele. "Koostööpakkumine on laual."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: