Manafortile määrati veel 43 kuud vangistust

{{1552497300000 | amCalendar}}
Paul Manafort.
Paul Manafort. Autor/allikas: Yuri Gripas/Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi endisele kampaaniajuhile Paul Manafortile, kellele on juba määratud maksu- ja pangapettuse eest 47 kuud vangistust, määrati kolmapäeval vandenõusüüdistuse alusel veel 43 kuud vangistust.

"Kaitsealune pole rahvavaenlane number üks," lausus ringkonnakohtunik Amy Berman Jackson otsust haudvaikses kohturuumis ette lugedes.

"Aga ohver ta ka pole," jätkas Jackson. 

Ta lisas, et veteranlobist polnud erilist kahetsust üles näidanud ning valetas korduvalt.

Kaks kohtuotsust tähendavad, et Manafort peab vangis olema seitse ja pool aastat.

Manaforti kaasus on seni suurim eriprokurör Robert Muelleri uurimisest alguse saanud hagi. Mueller uurib Venemaa sekkumist USA 2016. aasta presidendivalimistesse.

New Yorgi prokuratuur esitas Manafortile 16 uut süüdistust

New Yorgi prokuratuur esitas USA presidendi Donald Trumpi endisele kampaaniajuhile 16 uut süüdistust vähem kui tund pärast seda, kui üks Washingtoni kohtunik pikendas teises kaasuses Manaforti vangistust 43 kuu võrra.

Manhattani ringkonnaprokuröri Cyrus Vance'i esitatud uute süüdistuste seas on ka süüdistus hüpoteegipettuses. Kui Manafort nende alusel süüdi mõistetakse, siis ei saa Trump talle armu anda, sest need on osariigi, mitte föderaaltasandi süüdistused.

"New Yorgis pole väljaspool seadusi mitte keegi," ütles Vance avalduses.

"Johtuvalt meie poolt 2017. aasta märtsis alustatud uurimisest esitas Manhattani vandemeeste kogu härra Manafortile süüdistused osariigi tasandi kuritegudes, mis tabavad New Yorgi suveräänsete huvide tuuma," lisas ta.

Manafortile, kellele on juba määratud maksu- ja pangapettuse eest 47 kuud vangistust, määrati kolmapäeval vandenõusüüdistuse alusel veel 43 kuud vangistust. Kaks otsust annavad kokku seitse ja pool aastat vangistust.

"Tegemist ei ole riigivaenlasega number üks. Kuid siin ei ole kindlasti tegemist ka mingi ohvriga. Pole küsimustki selles osas, et süüdistatav poleks teadnud, mida ta on tegemas," ütles kohtunik Amy Berman Jackson ajalehele Washington Post.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: