Politsei saadab valdadele-linnadele radikaliseeriumise äratundmise juhendi

Kuigi pole teada, et radikaliseerumine oleks suur üle-eestiline probleem, tahab politsei valmis olla ning saadab valdadele-linnadele vihiku, mis õpetab märkama juba esimesi radikaliseerumise ilminguid.

"Eesti on osa muutuvast maailmast. Parem on olla valmis, mitte hakata pärast pükse lappima, kui on juba külm," märkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) vanemkorrakaitseametnik Pärtel Preinvalts, kui seletas Eesti Päevalehele, miks on vaja kohalikes omavalitsustes õpetada radikaliseerumise varajast märkamist.

Teisipäeval kutsus PPA paljud oma kogukonnatöö partnerid üle Eesti Tallinnasse konverentsile, kus tutvustati esimest juhendit, mis peaks ka siinmail aitama varakult tuvastada inimeste võimalikke radikaliseerumise märke.

Infovihik on tehtud kohalikele omavalitsustele ja mõeldud ametnikele, kes võiksid oma töös kokku puutuda riskikäitujatega. "Politsei jaoks on riskikäitumine kõik see, mis võib häirida teisi kodanikke, neid, kes elavad samas ühiskonnas. Näiteks on riskikäitumine alkoholi liigtarvitamine, mõnuainete tarvitamine, kõik vildakas, mis erineb ühiselu reeglitest ja võib tekitada nendega konflikti," seletas Preinvalts.

"Ilmselgelt politsei ega eriteenistused ei jõua igale poole ja seega on kohalik omavalitsus selles valguses väga hea koostööpartner," lisas ta.

PPA ametnik kinnitas, et teadlikkuse suurendamise aktsioon, et radikaliseerumist tuvastataks, on juhuslikult sattunud kokku riigikogu valimiste järgse perioodiga. Veel lisas ta, et radikaliseerumist märkama õpetav materjal pole mõeldud selleks, et kutsuda üles kõigest kahtlasest teatama, vaid esmaste märkide täheldamise juhend.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: