Valimistulemustega jäid enim rahule Reformierakonna ja Isamaa valijad

Isamaa valijad olid valimistulemusega keskmisest enam rahul.
Isamaa valijad olid valimistulemusega keskmisest enam rahul. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kõige rahulolevamad olid riigikogu valimiste tulemustega Reformierakonna valijad, keskmisest rohkem oli rahulolu ka Isamaa valijate seas.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgus, et 1. märtsil toimunud riigikogu valimiste tulemustega jäid täiesti või üldiselt rahule 48 protsenti vastajatest. Pigem või üldse mitte ei jäänud rahule 38 protsenti.

Keskmisega võrreldes suurem rahulolu oli valimiste tulemustega Reformierakonna ja Isamaa valijate seas. Reformierakonna valijatest jäi valimistulemustega rahule 84 protsenti, sealjuures 42 protsenti oli täiesti rahul ja 42 protsenti üldiselt rahul.

Isamaa valijatest oli valimistulemustega rahul samuti rohkem kui pooled ehk 55 protsenti (täiesti rahul 12 ja üldiselt rahul 42 protsenti).

EKRE valijatest jäi valimistulemustega rahule 47 protsenti (täiesti rahul 11 ja üldiselt rahul 36 protsenti.

Sotsiaaldemokraatide valijatest jäi valimistulemustega rahule 42 protsenti (täiesti rahul neli ja üldiselt rahul 38 protsenti).

Parlamenti pääsenud parteidest oli kõige väiksem rahulolu valimistulemustega Keskerakonna valijate seas. Keskerakonna valijatest oli valimistulemustega rahul 34 protsenti (täiesti rahul neli ja üldiselt 30 protsenti).

Esimesena parlamendist välja jäänud Eesti200 valijatest pakkus valimistulemus rahulolu 36 protsendile (neis täiesti rahul kümme ja üldiselt rahul 26 protsenti).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: