Keskerakonna toetuse langus tegi Ratase murelikuks

Jüri Ratas Vikerraadio saates
Jüri Ratas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister". Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tunnistas, et erakonna 17 protsendile langenud toetusprotsent teeb teda murelikuks.

"Ükski erakond ei saa oma otsuseid langetada pelgalt arvamusuuringutele tuginedes, aga sama vale oleks neid täielikult kõrvale jätta. Loomulikult teeb Keskerakonna toetuse langus viimastes küsitlustes mind murelikuks. Ja loomulikult pingutan selle nimel, et erakonna seniste toetajate usaldus tagasi võita ning meie kandepinda ühiskonnas veelgi laiendada," kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

Teisipäeval avaldas Postimees, et Keskerakonna toetus langes märtsi lõpus 17 protsendile, millega langeti kolmandale kohale. Populaarseim partei on endiselt Reformierakond 32 protsendi suuruse toetusega. Keskerakonda edestas ka EKRE 18-protsendise toetusega. Kusjuures Keskerakond on kaotanud märgatavalt toetust oma seniste tugevamate toetajate ehk muukeelsete valijate ja vanemaealiste valijate seas.

Ratase sõnul on ta saanud viimasel ajal palju tagasisidet nii Keskerakonna, EKRE ja Isamaa uue valitsusliidu pooldajatelt kui ka vastastelt.

"Paraku ei ole poliitikas kunagi võimalik moodustada sellist valitsust, mis omaks kõigi toetust, sest alati jäävad mõned erakonnad ja maailmavaated ka opositsiooni. See on demokraatliku riigikorralduse loomulik osa," märkis Ratas.

Keskerakonna esimees kirjutas, et eristavate joonte asemel tuleks keskenduda rohkem sellele, mis ühendab.

"Me saame poliitikas ja oma suhtumises välistada ideid või käitumisviise, mis neid mainitud lõhesid meie ühiskonnas süvendavad. Selle juures ei saa me aga välistada inimesi, kes ka nendest, meile isiklikult vastumeelsetest ideedest lahendusi otsivad. Vastupidi. Me peame näitama, et ühiskond muutub meile kõigile paremaks kahekõnes, üksteist kuulates ja austades."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: