Erakonnad teevad eurovalimiste eel säästukampaaniat

{{1554114780000 | amCalendar}}
Andrus Ansipi valimisplakat europarlamendi valimisteks
Andrus Ansipi valimisplakat europarlamendi valimisteks Autor/allikas: Reformierakond

Keskerakond Euroopa Parlamendi valimiste eel välimeedia kampaaniat ei telli ning kogu kampaania tuleb märksa odavam võrreldes riigikogu valimistega, kinnitas ERR-ile erakonna peasekretär Mihhail Korb. Ka teised erakonnad üritavad võimalikult säästlikult läbi ajada.

"Europarlamendi kampaania läheb maksma tunduvalt vähem kui riigikogu valimiste kampaania, sest põhiline aur läks riigikogu valimistele. Kui suureks eelarve kujuneb, on praegu keeruline öelda," ütles Korb, kelle sõnul sõltub palju sellest, kui palju panustavad kandidaadid ise oma kampaaniasse.

Mihhail Korb Autor: Siim Lõvi

"Aga ütlen veelkord – (europarlamendi) kampaania tuleb tunduvalt tagasihoidlikum kui riigikogu valimistel," kinnitas Korb.

Kui Keskerakond on välikampaaniast loobunud, siis Isamaa plakateid on tänavatel juba näha. Erakonna peasekretär Priit Sibul rõhub aga samuti kokkuhoiule. "Eks me peame tegema nii vähe kui võimalik, aga nii, et tulemus ikka saavutatakse. Alates tänasest on üleval välimeedia, aga tulevad reklaamid nii teles, internetis kui raadios ja tõenäoliselt ka mõned printmeedia reklaamid. Europarlamendi kampaania samas mahus ei tule, nagu see oli 2014. aastal, kui erakonna kampaania oli 350 000 euro ümber," ütles ta ERR-ile.

Isamaa valimisplakat europarlamendi valimisteks Autor: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna peasekretär Kalvi Kõva kinnitusel kindlasti reklaami tehakse, kuid kokkuhoidlikult. "Plaanime tõesti kokkuhoidlikult seda kampaaniat teha, see jääb saja-paarisaja tuhande euro vahele. Kõik sõnumid, mida tahame rahvale anda, saame selle rahaga ka antud," ütles ta.

Ka Reformierakond ei kavatse europarlamendi valimiste eel palju kulutada. Erakonna peasekretär Erkki Keldo sõnul kavatsetakse korraldada mitmeid rahvakohtumisi ja tellitakse välireklaame. "Üldine kampaania saab olema tagasihoidlikum, kui oli riigikogu oma," märkis ta.

Kõigi erakondade peasekretärid kinnitasid, et enim panustatakse esinumbrile, kuid tähelepanu jagub ka teistele.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail.

 

Toimetaja: Marko Tooming, Uku Toom

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: