Rüütelmaa: teetöödest tingitud ummikud Russalka piirkonnas kestavad juunini

Ummik teisipäeval Narva maanteel Russalka ristmiku lähedal.
Ummik teisipäeval Narva maanteel Russalka ristmiku lähedal. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Aprilli alguses algas Tallinnas Reidi tee ehitusel uus etapp, mis tõi kaasa muudatusi liikluskorralduses Russalka ristmikul ning tõsisemad liiklusummikud. Tallinna transpordiameti teatel kestab taoline olukord juunini ning soovitab autojuhtidel tipptundidel teetööde piirkondi vältida.

Teisipäeval õhtusel tipptunnil ulatusid ummikud Russalka ristmikust Narva mnt ja Jõe tänava ristmikuni, lisaks olid umbes Kadrioru väiksemad tänavad, kust autojuhid otsisid ummikutest möödasõitu. Abi polnud ka ühistranspordiradadest, sest bussid seisid samuti.Ummik Nafta tänaval. Autor: Siim Lõvi/ERR

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul liikus Reidi tee ehituse töömaa Narva maanteele ning seetõttu vähenes seal sõiduridade arv ning selline seis jääb kestma kuni juuni alguseni.

"Lisaks vähendavad teetöödest tulenevad liikluskorralduse muudatused keskmisi sõidukiirusi ning ka sellel põhjusel aeglustus eilne liiklusvoog teetööde piirkonnas," selgitas Rüütelmaa.

Teetöödega seoses tuleks autojuhtidel vältida hommikustel ja õhtustel tipptundidel Russalka ja Ahtri/Jõe/Lootsi ristmike piirkondi ning Narva maanteed Tallinna lauluväljaku juures.

"Soovitame Russalka piirkonnas liiklemist tööde lõpuni vältida tipptundidel. Ümbersõiduna soovitame kasutada tööde teostamise ajal, aga eriti tipptunnil Peterburi maanteed, Mustakivi teed, Narva maanteed ja Pärnamäe teed," ütles Rüütelmaa.Ummik Narva mnt ristmikul. Autor: Siim Lõvi/ERR

Lauluväljaku piirkonna vältimine ei tule aga kõne alla siis, kui seal toimuvad suuremad üritused. Näiteks kolmapäeval algas seal Eesti suurim ehitusmess "Eesti ehitab". Rüütelmaa sõnul muudetakse suursündmuste ajaks liikluskorraldust veelgi.

"Messide ja muude ürituste korral, kuhu on oodata palju külastajaid, piiratakse ohutuse tagamiseks sõidukiirus 30 km/h-le ning vajadusel kaasatakse reguleerijad," selgitas Rüütelmaa.

Autojuhid pole aga ainsad, kelle liikumine on tee-ehitustööde ajal raskendatud. Põhjuseta ei tasu jalutama piirkonda minna ka jalakäijatel. "Jalakäijad saavad liigelda tööde piirkondades, aga palume jalakäijatel mitte väljuda piiretega piiratud aladest," ütles Rüütelmaa.

Reidi tee hakkab valmides ulatuma Russalka ristmikust kuni Lootsi ja Tuukri tänava ristmikuni.

Lisaks autoteedele rajatakse mereäärne jalakäijate promenaad ja jalgrattateed.

Reidi tee eesmärk on pakkuda lisaks Narva maanteele teist, paralleelselt kulgevat ühendust Pirita ja kesklinna vahel.

Reidi tee ehituse esimesed tööd algasid 2018 juulis ja peaksid kava järgi kestma 550 päeva ehk käesoleva aasta lõpuni.

Ummik Narva maanteel. Autor: Siim Lõvi/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: