Terras: Eesti peab EL-is võitlema uute ja vanade erineva kohtlemise vastu

Isamaa esinumber EP valimistel on Riho Terras.
Isamaa esinumber EP valimistel on Riho Terras. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti peaks Euroopa Liidus võitlema selle nimel, et eelkõige põllumajandustoetuste puhul ei koheldaks erinevalt nii-öelda uusi ja vanu riike, ütles Isamaa esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Riho Terras laupäeval erakonna volikogul.

Terras ütles, et erakonna valimisprogrammis on tähtsal kohal majanduslikult tugev ja konkurentsivõimeline Euroopa.

"Meil on väga tõsised konkurendid suurte ja tõusvate majanduste näol. Konkurendid, kes tihtipeale vilistavad reeglitele ning sellega loovad ebaausaid eeliseid Euroopa ees. Ka sellega tuleb meil Euroopas tegeleda, sest me oleme osa Euroopa majandusruumist ning selle edukus mõjutab otseselt Eesti inimeste eluolu," ütles Terras.

Euroopa Liidus peaks Eesti tema sõnul võitlema selle nimel, et ei oleks n-ö uusi ja vanu, keda koheldakse erinevalt. Eelkõige pidas ta silmas põllumajandustoetusi, mida Eesti põllumeeste Euroopa kolleegid saavad rohkem.

"Samuti tuleb meil seista selle eest, et meie kultuur, keel, rahvuslik eripära ja eestlaseks olemine ei läheks Euroopas kaotsi. Seda on võimalik tagada läbi riike ühendava liidu ja mitte liitriigi," ütles Isamaa esinumber eurovalimistel.

Terrase sõnul teevad Eestile ja Euroopale jätkuvalt muret julgeolekuküsimused, ohud idast ja lõunast ning Euroopa välispiiri pidamine või pigem selle mittepidamine.

"Isamaa jaoks on julgeolek ja riigikaitse olnud väga olulised teemad, sestap peame ka valimistel neid seletama ja lahti rääkima ning juhul, kui saame valijatelt toetuse, siis nende teemadega tuleb jätkata sihikindlat tööd europarlamendis, seda tuleb teha sama hästi nagu seda Tunne Kelam on kolmes koosseisus teinud," rääkis ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: