Transaviabaltika hakkab Saaremaa liinil lendama 46-kohalise lennukiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1554831780000 | amCalendar}}
Praegu Saaremaa lennuliini teenindava Transaviabaltika lennuk.
Praegu Saaremaa lennuliini teenindava Transaviabaltika lennuk. Autor/allikas: Transaviabaltika

Suursaarte lennuliinide hankel edukaks tunnistatud Leedu firma Transaviabaltika hakkab järgmisel viiel aastal Kuressaarde ja Kärdlasse lendamisel kasutama erineva suurusega lennukeid, Saaremaa liinile tuuakse 46-kohaline lennuk.

"Kuresaare liini plaanitakse hakata teenindama lennukiga ATR 42-300, millel on 46 kohta. Kärdla liini plaanitakse hakata teenindama lennukiga Jetstream 31, millel on 19 kohta," ütles maanteeameti peadirektori asetäitja liiklusohutuse ja ühistranspordi alal Meelis Telliskivi ERR-ile.

Ka seni mõlemat liini teenindanud Transaviabaltika kasutas seni ka Kuresaare-Tallinna liinil 19-kohalist lennukit, kuid uues riigihankes nõuti Saaremaa liinile vähemalt 40-kohalist lennukit.

Maanteeameti esindaja rõhutas teisipäeval ERR-ile, et otsused ei ole veel lõplikud, kuna lähtuvalt riigihangete seadusest kehtib 15 päeva lepingu sõlmimise keeld, mille jooksul võivad teised hankes osalenud seda vaidlustada. Samuti hankes osalenud Nordica esindaja, kellega ERR teisipäeval vestles, ütles, et ettevõtte ei ole veel otsustanud oma edasisi samme.

Lepingute eeldatav maksumus on 25,5 miljonit eurot, millest riigi dotatsioon Kuressaare liinile on ligi 19,3 miljonit eurot ning Kärdla liinile 6,2 miljonit eurot. Transaviabaltikaga sõlmitavate lepingute maht selgub paari nädala jooksul, kirjutas BNS esmaspäeval.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: