Haridusministeerium ei plaani Aguri asemele uut inimest palgata

Hendrik Agur
Hendrik Agur Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Haridusministeerium ei kavatse Tallinna riigigümnaasiumide rajaja ametikohalt Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks lahkuva Hendrik Aguri asemele uut inimest palgata, vaid jaotab tema tööülesanded osakonna töötajate vahel laiali.

Haridusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Tarmu Kurm ütles ERR-ile, et koolivõrgu osakonda, kus Agur on kolm ja pool kuud töötanud, pole praeguse seisuga plaanis uut inimest tööle võtta.

"Esimene etapp sellest tööst sai tehtud ja saame olemasolevate töötajatega jätkata," selgitas ta.

Kurmi sõnul on Tallinna riigigümnaasiumide asukohtadena paika pandud Mustamäe, Põhja-Tallinn ja Kesklinn. Konkreetseid kohti ei ole aga praegu veel teada.

Uued riigigümnaasiumid võiksid Tallinnas tööd alustada aastatel 2022 ja 2023 ning ettevalmistustööd käivad Kurmi sõnul juba praegugi.

Hendrik Agur ütles, et tema aasta alguses välja käidud ja palju vastukaja toonud visiooni osas, et Tallinna riigigümnaasium oleks üks gümnaasium kolmes hoones, ei ole praeguseks otsust tehtud.

"See võib nii minna, aga võib ka mitte minna. Seda veel ei tea," lausus ta.

Mustamäel peaks riigigümnaasium Aguri sõnul tulema Tallinna Tehnikaülikooli kõrvale, kus krunt on trollipeatuste juures.

"Praegu on küsimus lahtine, kas see on ühe suure gümnaasiumi õppehoone või täiesti eraldi gümnaasium - seda ei ole praegu otsustatud," sõnas peatne Kohtla-Järve kooli juht.

Kesklinnas plaanitakse riigigümnaasium tema sõnul teha rahvusraamatukogu juurde Endla tänavale ning see oleks võimalik galerii kaudu raamatukoguga ühendada.

Toimetaja: Karin Koppel, Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: