Kohus ei leidnud Jõhvi korruptsiooniprotsessis süüdistatavatel süüd

{{1593506280000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Viru maakohus mõistis teisipäeval korruptsioonisüüdistuses õigeks nii Jõhvi volikogu liikme Niina Neglasoni kui ka OÜ Corrigo ja selle juhi Tiiu Sepa. Õigeks mõistetud Neglason valiti õhtul Jõhvi volikogu esimeheks.

Viru maakohtu esimees kohtunik Astrid Asi ei leidnud üheski punktis, et kohus saaks kahtlustatavad Jõhvi volikogu liikmest arsti Niina Neglasoni, tervishoiuteenuseid osutava OÜ Corrigo ja selle juhi Tiiu Sepa süüdi tunnistada.

Ringkonnaprokurör Kalmer Kase sõnul kaalub ta otsuse edasi kaebamist. "Nagu kohus rõhutas, et pooled, kes pole tänase otsusega rahul, võivad selle vaidlustada ringkonnakohtus. Me kaalume seda pärast kohtuotsuse täistekstiga tutvumist."

OÜ Corrigot ja tema juhatuse liiget Tiiu Seppa kohtus esindanud vandeadvokaat Jaanus Tehver ütles, et tema klient ei ole veel otsustanud, kas esitatakse ka omalt poolt võimalikud kahjunõuded. "Meil on põhimõtteliselt kohe võimalik erinevaid samme astuda, aga esimene küsimus on see, kas mu kliendid tahavad sellega tegeleda ja kas neil selleks jõudu on või siis on tegemist asjaga, mis tahetakse selja taha jätta ja rahulikult oma eluga edasi minna. Ja ma ei soovita kindlasti otsustada esimese emotsiooni pealt, tuleb rahulikult mõelda ja vaagida ning siis vaadata, mis õige on," sõnas Tehver.

Emotsionaalse inimesena õigeksmõistvat kohtuotsust kuuldes nutma puhkenud Niina Neglason tunnistas, et õnn on minna kerge südamega koju. "Loomulikult ei korva ükski asi seda, mida ma olen need kaks ja pool aastat üle elanud. Neid õudusunenägusid. Ja need hirme, kui üks auto sul järel sõidab, et järsku võetakse sind rajalt maha. Tegelikult on olnud väga kole ja väga raske aeg," nentis Neglason.

Kriminaalasjas süüdistatavad õigeks mõistnud kohtuniku suust jäi kõlama mõte, et Corrigoga lepinguliselt seotud Niina Neglason võis küll ettevõttega seotud hääletusel panna toime väärteo, mis aga peagi aegub. Neglason tunnistas, et ta on teinud sel teemal oma järeldused.

"Mina olen enda jaoks võtnud vastu otsuse, et kui ma mõne inimesega võiksin olla vähegi seotud, näiteks ühes lasteaiarühmas käinud, ma pigem jätan hääletamata. Ka õiguskantsler on ju juhtinud tähelepanu Riigikogus, et kui ei ole asi nii arusaadav, siis ei saa inimest ikkagi süüdi mõista. Siin on riigi poolt tegemata töö. See tuleb üheselt arusaadavalt välja kirjutada," sõnas Neglason.

Kolmest 2018. aasta 9. jaanuari hommikul kaitsepolitsei poolt kinni peetud naisest ühe, Jõhvi valla sotsiaalteenistuse toonase juhi Sirli Tammiste süüdistamisest loobuti.

Altkäemaksu süüdistuses ootasid kohtuotsust Jõhvi volikogu liikmest arst Niina Neglason ning tervishoiuteenuseid osutav OÜ Corrigo ja selle juht Tiiu Sepp. Neglasoni kahtlustati ka toimingupiirangute rikkumises. Prokurör Kalmer Kask, kes protsessi käigus osast süüdistustest loobus, taotles lõpuks kohtult, et Neglasoni karistataks 21 510 euroga, Tiiu Seppa 2835 euroga ja OÜ-d Corrigo 8000 euroga.

Kaks ja pool aastat tagasi kaitsepolitsei poolt kinnipidamise ajal Jõhvi volikogu juhtinud Niina Neglasonist on vahepeal saanud volikogu lihtliige. Pärast korruptsioonisüüdistuse saamist visati 13 aastat ja 2 päeva reformierakondlane olnud Neglason erakonnast välja, sest ta oli lisaks veel ka kohalikel valimistel kandideerinud Reformierakonna vastu.

Jõhvis stabiilselt toimuvatel võimuvõitlustel on praegu seis selline, et teisipäeva õhtul toimunud Jõhvi volikogu istungil kandideeris Neglason taas volikogu esimeheks. Tema juhitava valimisliiduga Jõhvi Eest on teiste seas koalitsioonis ka Reformierakond ning koostöös aidati Neglason 12 hääle toel volikogu esimeheks. Neglasoni vastaskandidaat Eduard East sai 9 häält.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: