Jõhvi ei leia ametist tõrjutud töötajate asemele uusi

Max Kaur volikogus pärast vallavanemaks valimist.
Max Kaur volikogus pärast vallavanemaks valimist. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Jõhvi vallavalitsus on hädas, et leida kevadel ametist vabastamise laine käigus minema saadetud kogenud töötajate asemele uusi spetsialiste, ning enamik konkursse on nurjunud, kirjutab Põhjarannik.

"Tähtajaks laekus ühe kandidaadi CV, kuid see kandidaat ei vastanud konkursi kuulutuses ja nimetatud ametikohale esitatud nõuetele. Komisjon plaanib konkursi tunnistada luhtunuks," kommenteeris Jõhvi vallavanem Max Kaur vallasekretäri konkursi nurjumist.

Tema sõnul lubab avaliku teenistuse seadus 120 kalendripäeva jooksul avaliku konkursi nurjumise kohta otsuse tegemise päevast arvates nimetada ametikohale teenistusülesannete täitmiseks kehtestatud nõuetele vastava isiku ilma konkurssi korraldamata. "Siiski plaanime lähitulevikus uue konkursi välja kuulutada," lisas ta.

Jõhvi on kogenud vallasekretärita jäämisega keerulises olukorras veel seetõttu, et sellest aastast ei korralda omavalitsuses valimisi mitte valimiskomisjon, vaid valimiste korraldaja ongi linna- või vallasekretär.

Jõhvis täidab praegu vallasekretäri ülesandeid küll andmekaitsespetsialist Aigi Kullerkupp, kes formaalselt vastab vallasekretärile esitatud nõuetele, kuid tal pole kogemusi valimiste korraldamisel. Euroopa Parlamendi valimised toimuvad aga juba 26. mail. Vallavanem Max Kaur selles probleemi ei näe.

"Võttes arvesse Jõhvi vallavalitsuses töötavate ametnike kvalifikatsiooni, sealhulgas vallasekretäri ülesandeid täitev ametnik ja vallavalitsuse jurist, on nad tugevad ning saame hakkama kohalikule omavalitsusele pandud, põhiseadusest tulenevate ülesannete täitmisega, sealhulgas ka valimiste korraldamisega," avaldas Kaur veendumust.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: