Ehitusfirma tunnistab tööliste suitsetamist Jumalaema kirikus

Tulekahju Pariisi Jumalaema kirikus.
Tulekahju Pariisi Jumalaema kirikus. Autor/allikas: AP/Scanpix

Pariisi Jumalaema kiriku renoveerimistöödel osalenud töölised suitsetasid vahetevahel keeldu rikkudes kirikus, tunnistas töid teostanud firma esindaja kolmapäeval, kuid eitas suitsetamise seost põlenguga, mis eelmisel nädalal osa pühakojast hävitas.

"Mõned kolleegid rikkusid aegajalt reegleid ja me kahetseme seda," ütles tellinguid paigaldanud firma Le Bras Frères pressiesindaja Marc Eskenazi, kuid kiirustas lisama, et "sigaretikoni ei saanud kuidagi Notre Dame'i põlengut põhjustada". 

Mõned töölised "võtsid politsei ees omaks, et suitsetasid aegajalt", kinnitades sellega satiirilehe Le Canard enchaîné väidet.

Jumalaema kiriku torni ümber paigaldatud tellingutel oli suitsetamine rangelt keelatud, sest kiriku lagi oli suuremalt osalt puust.

Eskenazi ütles tööliste kaitseks, et kuna torn oli kõrge ja allaronimine võttis aega, rikkusid mõned suitsunäljas töölised keeldu.

Tema sõnul ei ole aga võimalik, et kahjutuli sai alguse sigaretist: "Igaüks, kes on proovinud kodus tuld läita, teab, et sigaretikoni tammehalu vastu pannes ei juhtu midagi."

Uurijad on kuulanud üle ehitusel töötanud inimesed ja teised tunnistajad, et teha kindlaks, millest Jumalaema kiriku tulekahju võis alguse saada. 

Ajakirjandusse on jõudnud arvamus, et põhjuseks oli ajutise tõstuki elektrilühis, mis pani tellingud põlema.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: