Ajaleht: Suurbritannia lubab Huaweil osaleda 5G võrgu rajamisel

Huawei kontorihoone Düsseldorfis.
Huawei kontorihoone Düsseldorfis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Suurbritannia valitsus kiitis heaks Hiina telekomifirma Huawei osalemise riigi 5G võrgu rajamisel, kuigi neid on hoiatatud sellega kaasnevatest turvariskidest, kirjutab BBC, viidates ajalehele Daily Telegraph.

Daily Telegraphi andmetel rajab Huawei 5G võrgu vähemtähtsamad osad, näiteks antennid.

Suurbritannia IT-asjade minister Margot James kirjutas Twitteris, et vastupidiselt väidetule ei ole valitsuskabinet veel lõplikku otsust langetanud.

Huawei tervitas Suurbritannia "tõendipõhist lähenemist", kuigi ettevõtte teatel oodatakse Daily Telegraphi väidetule siiski ametlikku kinnitust.

Brittide otsus tuleb halva üllatusena USA-le, kes tahab, et viiest riigist - USA, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa ja Suurbritannia – koosnev nn "Viie Silma" luureühendus välistaks koostöö Hiina ettevõttega.

BBC-le teadaolevalt arutati Huawei küsimust valitsuse julgeolekunõukogu istungil, kus oma muret väljendasid sise, kaitse- ja välisminister.

Huawei esindajad on eitanud igasugu spionaaži ja sabotaaži kahtlusi, mis on nende vastu suunatud. Samuti on nad ümber lükanud väited, et nad on Hiina valitsuse kontrolli all.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: