Huawei juht on valmis sõlmima Briti valitsusega nuhkimisvastase leppe

Foto: Toby Melville/Reuters/Scanpix

Hiina telekomihiid Huawei on valmis allkirjastama Suurbritannia ja teiste riikide valitsustega nuhkimisvastase leppe, ütles firma juhatuse esimees teisipäeval.

Liang Hua külastas Ühendkuningriiki ajal, kui Briti valitsus kaalub Huawei riigi 5G võrkude arendamises osalema lubamise riske.

"Me oleme valmis allkirjastama valitsustega, teiste seas Briti valitsusega, nuhkimisvastaseid leppeid, et pühendada end ja meie varustust luuramist ja tagauksi välistavatele standarditele," ütles Liang ajakirjanikele.

Huawei 5G tehnoloogiat peetakse kõige arenenumaks ja odavamaks maailmas. Samas on Ühendriigid hoiatanud oma liitlasi firma tehnoloogia kasutamise eest ja ähvardanud vastupidisel juhul piirata luureandmete jagamist.

Hiina 5G tehnoloogia küsimus on lõhestanud Briti valitsust, mille osa ministreid peavad Hiinat Brexiti järel oluliseks kaubanduspartneriks, samas kui teised nõustuvad Washingtoniga, et Peking on oht.

Washingtoni üldisi geopoliitilisi muresid on suurendanud Pekingi 2017. aasta seadus, mis kohustab Hiina firmasid jagama andmeid valitsuse luureteenistustega.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg hoiatas teisipäeval, et Ühendkuningriik peab 5G taristut arendades säilitama mobiilsidevõrkude turvalisuse.

Stoltenberg ütles pärast kohtumist Briti peaministri Theresa Mayga, et võrkude turvalisus on Lääne allianssile ülioluline.

"Huawei ja 5G võrk on ülioluline," lausus Stoltenberg. Ta nentis, et ÜK-l ja teistel NATO liikmesriikidel on õigus teha omi otsuseid Hiina tehnoloogia osas.

"Olles seda öelnud, NATO jaoks on oluline, et need otsused langetatakse nii, et need tagavad nende võrkude turvalisuse," lisas ta.

"Me ei saa sellest küsimusest kuidagi mööda minna," märkis Stoltenberg. "Me teeme kindlaks, et meie võrgud on turvalised."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: