Pompeo hoiatas Ühendkuningriiki Hiina 5G eest

USA välisminister Mike Pompeo ärgitas Ühendkuningriiki ettevaatlikkusele Hiina tehnoloogia kasutamisel 5G mobiilsidevõrkude arendamiseks.

Pompeo ütles pressikonverentsil Briti välisministri Jeremy Huntiga, et nad arutasid Londonis kohtudes põhjalikult turvaliste 5G võrkude olulisust.

"Ühendriikidel on kohustus tagada, et kohtades kus me tegutseme, kus hoitakse Ameerika infot, kohtades, kus on haavatav meie riigikaitse, kasutaksid nad usaldusväärseid võrke. Ja seda me teemegi," rääkis ta.

USA on keelanud valitsusametitel Hiina telekomifirma Huawei seadmete soetamise seoses kahtlustega, et firma võib saada ligi tundlikkule teabele ja jagada seda Pekingi luureteenistustega.

Aprillis kirjutas Briti meedia, et valitsus kaalub Huaweile piiratud rolli lubamist 5G võrkude rajamisel.

Hunt rõhutas aga, et otsust ei ole veel tehtud ja ta lisas, et Suurbritannia "ei tee kunagi otsust, mis õõnestab meie võimekust jagada luureandmeid" lähedaste liitlastega.

Pompeo ärgitas Ühendkuningriiki olema tähelepanelik ja võtma sõna Hiina tegevuse vastu, mis õõnestab kõigi riikide suveräänsust.

Ta tõi välja hiiglaslikku taristuprojekti "vöö ja tee" (BRI): "Hiina pakub korrumpeerunud taristulepinguid vastutasuks poliitilisele mõjuvõimule."

"See pististel tuginev võlalõksu diplomaatia õõnestab head valitsemist ja ohustab vabaturumajanduslikku majandusmudelit, millest nii palju riike sõltuvad," hoiatas Pompeo.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: