Le Maire: kollavestide reformid lähevad maksma 17 miljardit eurot

Prantsusmaa rahandus- ja majandusminister Bruno Le Maire.
Prantsusmaa rahandus- ja majandusminister Bruno Le Maire. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsuse valitsuse meetmed, mida rakendati kollavestide meeleavalduste maha rahustamiseks, lähevad praeguse seisuga maksma 17 miljardit eurot, ütles rahandusminister Bruno Le Maire.

"Maksukärpeid rahastatakse peamiselt läbi madalama avaliku sektori kulutamise," ütles Le Maire France 2 telekanalile.

President Emmanuel Macron avalikustas läinud nädalal viie miljardi euro jagu maksulangetusi, mis on osa katsest panna punkt pea pool aastat kestnud kollavestide meeleavaldustele, kus kurdetakse elustandardite languse üle.

Samuti lubas ta tühistada madala sissetulekuga inimeste pensionitõusu külmutamise, mis rahandusministeeriumi hinnangul läheb maksma 1,4 miljardit eurot.

Otsus tõsta miinimumpension tuhande euroni kuus läheb maksma veel sadu miljoneid eurosid.

Läinud nädalal avalikustatud plaan lisandub Macroni detsembris teatavaks tehtud kümne miljardi eurosele paketile, millega langetati makse ja tõsteti miinimumpalka.

Valitsus koostas reformikava pärast "suurt rahvusdebatti", mille käigus president kuulas lihtrahva muresid ja etteheiteid tema valitsusele.

Novembris alanud laupäevased meeleavaldused Pariisis ja teistes linnades on muutunud sageli vägivaldseks ja saanud hoogu Macroni ettevõttesõbralikest reformidest, millega president on tahtnud elavdada majandust.

Le Maire ütles, et meetmed toetavad peamiselt kahel madalamal, 14- ja 30-protsendisel maksuastmel olevaid inimesi, vähendades aastas nende majapidamiste maksukoormat 180-350 euro võrra.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: