Soul: Põhja-Korea tulistas mitu lühimaaraketti Jaapani merre

Sõjaväeparaad Põhja-Koreas.
Sõjaväeparaad Põhja-Koreas. Autor/allikas: Reuters/AFP/Scanpix

Põhja-Korea tulistas laupäeval mitu lühimaaraketti Ida- ehk Jaapani merre, teatas Lõuna-Korea staabiülemate komitee. Tegemist oli Pyongyangi esimese sellise sammuga rohkem kui aasta jooksul.

Põhja-Korea "tulistas mitu lühimaaraketti Hodo poolsaarelt Wonsani linna lähedalt kirde suunas täna kell 9:06 ja 9:27 (kell 03:06 ja 03:27 Eesti aja järgi)," ütles komitee avalduses.

Raketid lendasid 70-200 kilomeetrit Idamere suunas, lisati teates.

Põhja-Korea tulistas viimati rakette 2017. aasta novembris.

Vaid päev varem ütles Lõuna-Korea välisminister Kang Kyung-wha, et Pyongyang peab astuma "nähtavaid, konkreetseid ja sisulisi samme" tuumadesarmeerimise teel, et ülemaailmne kogukond sanktsioonide leevendamise asjus midagi ette võtaks, vahendab BNS uudisteagentuuri AFP-d.

Põhja-Korea asevälisminister Choe Son-hui hoiatas varem sel nädalal Washingtoni "soovimatu tulemuse" eest, kui ta ei muuda oma seisukohta majandussanktsioonide küsimuses.

Laupäevased rakettide tulistamised "ei riku Kim Jong-uni kehtestatud raketikatsetuste moratooriumi", mis kehtib ainult mandritevahelistele ballistilistele rakettidele, ütles analüütik Ankit Panda. Tema sõnul ei ole Põhja-Korea katsetanud tavaliselt midagi ajal, mil käivad kõnelused USA-ga.

"Kõnelusi praegu ei peeta," märkis ta.

Valge Maja teatas, et USA on teadlik Põhja-Korea tegevusest.

"Me oleme teadlikud Põhja-Korea tegevusest. Me jätkame jälgimist kui vaja," ütles Valge Maja pressisekretär Sarah Sanders avalduses.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: