Meedia: Põhja-Korea hukkas Hanoi kohtumise järel mitu kõrget ametnikku

Põhja-Korea esindaja Kim Hyok-chol käesoleva aasta veebruaris Vietnamis.
Põhja-Korea esindaja Kim Hyok-chol käesoleva aasta veebruaris Vietnamis. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Stalinistlik režiim hukkas Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni ja USA presidendi Donald Trumpi nurjumisega lõppenud teise tippkohtumise järel oma eriesindaja suhetes Ühendriikidega, vahendas Lõuna-Korea meedia reedel.

Päevalehe Chosun Ilbo andmeil hukkas Hanoi kohtumist ette valmistanud ja erarongis Kim Jong-uni Vietnamisse saatnud Kim Hyok-choli hukkamiskomando "kõrgeima juhi reetmise eest".

"Kim Hyok-chol hukati märtsis pärast juurdlust Mirimi lennujaamas koos veel nelja kõrge välisministeeriumi ametnikuga," kirjutas ajaleht tuvastamata allikale viidates.

Teiste ametnike nimesid ära ei toodud.

Kim Hyok-chol oli enne veebruari lõpus peetud Hanoi tippkohtumist USA Põhja-Korea eriesindaja Stephen Bieguni ametivend.

Kahe Korea suhteid kureeriv Lõuna-Korea ühinemisministeerium ajalehe infot ei kommenteerinud.

Chosun Ilbo edastas ka, et Kim Jong-uni tõlk Shin Hye-yong saadeti tippkohtumisel tehtud vea eest vangilaagrisse.

Ta ei saanud hakkama Kimi uue ettepaneku tõlkimisega pärast seda, kui Trump kuulutas "kokkulepet ei ole" ja kõndis läbirääkimistelaua äärest minema, vahendas Chosun Ilbo teist anonüümset allikat tsiteerides.

Chosun Ilbo teatel saadeti vangilaagrisse ka USA välisministri Mike Pompeo Põhja-Korea kolleeg Kim Yong-chol.

Lõuna-Korea parlamendi luurekomisjon teatas aprillis, et Kim Yong-choli tabas Hanoi kohtumise käsitlemise eest hukkamõist, kuigi ta oli alles mõni aeg enne seda nimetatud mõjuvõimsa riikliku julgeolekukomisjoni liikmeks.

Lõuna-Korea meedia on varem puhastustest Põhja-Korea võimuladvikus kirjutades mitu korda eksinud, mistõttu ei ole Põhja-Korea ametnikke hukkamist võimalik kinnitada.

Kim ja Trump lahkusid Vietnamist kokkuleppeta Põhja-Korea tuumaprogrammi tagasipööramises vastuseks sanktsioonileevenduse eest.

Pyongyang on püüdnud sestsaadik suurendada survet Ühendriikidele ja korraldanud mais kaks lühimaarakettide katsetust.

Põhja-Korea ametlik ajaleht Rodong Sinmun hoiatas neljapäeval, et partei- või revolutsioonivastaseid tegusid sooritavaid ametnikke ootab "revolutsiooni karm hinnang".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: