Soul: Põhja-Korea tulistas arvatavasti kaks lühimaa raketti

Põhja-Korea liider Kim Jong-un raketikatsetust jälgimas, arhiivifoto.
Põhja-Korea liider Kim Jong-un raketikatsetust jälgimas, arhiivifoto. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Põhja-Korea tulistas neljapäeval arvatavasti kaks lühimaa raketti, teatas Lõuna-Korea sõjavägi.

Lõuna-Korea staabiülemate ühendkomitee teatas varem, et Põhja-Korea tulistas itta vähemalt ühe lendkeha Põhja-Pyongani provintsist Sino-ri-st.

Hiljem öeldi, et need olid arvatavasti kaks lühimaa raketti, mis lendasid vastavalt 420 ja 270 kilomeetrit.

Lõuna-Korea ja USA ametivõimud proovivad tulistamise kohta rohkem teada saada, lisas komitee.

Kolmapäeva õhtul saabus Lõuna-Koreasse USA Põhja-Korea erisaadik Stephen Biegun. See on tema esimene visiit Lõuna-Koreasse pärast USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni tippkohtumist Hanois. 

Laupäeval korraldas Põhja-Korea õppused ja tulistas samuti mitu lendkeha, millest vähemalt üks on arvatavalt lühimaarakett. See võis olla Pyongyangi esimene lühimaarakettide tulistamine rohkem kui aasta pärast seda, kui Washingtoniga alustati tuumakõnelusi.

Põhja-Korea tulistas õppustel rakette ja katsetas muid taktikalisi ründerelvi, kinnitas pühapäeval riiklik uudisteagentuur KCNA.

Põhja-Korea tuuma- ja raketitegevusele keskenduv veebileht 38 North kirjutas, et Põhja-Korea tulistas laupäeval vähemalt ühe Venemaalt "otseselt imporditud" raketi Iskander. 

Tokyo: Põhja-Korea lendkeha Jaapanile ohtlik polnud

Põhja-Koreast neljapäeval itta tulistatud vähemalt üks lendkeha polnud ohtlik ega jõudnud Jaapani ranniku lähedalegi, teatas Jaapani kaitseministeerium.

"Praegu ei ole me teadlikud ühestki olukorrast, mis kujutaks vahetut ohtu Jaapani riiklikule julgeolekule," teatas ministeerium.

Jaapan pisendab Põhja-Korea hiljutisi raketikatsetusi ning teeb seda ajal, mil peaminister Shinzo Abe proovib korraldada tippkohtumist Kim Jong-uniga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: