Aprillis langus uute autode müügis peatus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sõiduautod Ülemiste keskuse parklas
Sõiduautod Ülemiste keskuse parklas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tänavu esimese nelja kuuga on Eestis müüdud 8708 uut sõiduautot, mis on 3,8 protsenti vähem kui möödunud aasta samal perioodil. Esimese kvartalis alanud langus peatus aprillis, kui müüdi 2534 uut sõiduautot, mis ületas möödunud aasta aprilli müüki 4,5 protsenti.

Tänavu esimestel kuudel elas uute sõiduautode turg üle languse ning selle põhjuseks peab Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL) tõika, et läinud aasta esimestel kuudel vahetasid ettevõtted aktiivselt autosid ökonoomsemate vastu. "Eelmise aasta algul toimunud suure tõusu järel aprillis turg rahunes ja seetõttu on tänavuse aprilli müük juba normaalses võrdluses ja 4,5-protsendiline tõus AMTEL-i prognoosidele vastav," seisab liidu teates.

Jätkuvalt on kõige populaarsemad keskmised maasturid, mille osakaal kogu müügist moodustas 25,3 protsenti. Teiseks eelistasid tarbijad enam väiksemaid keskklassi autosid (23,5 protsenti). Uusi hübriidautosid müüdi aprillis 248 ja elektriautosid kolm.

Automarkidest vallutas edetabeli tipu Toyota 428 autoga, järgnesid Škoda ja Volkswagen, vastavalt 326 ja 194 müüdud sõiduautoga. Mudelitest olid populaarseimad kaks Toyota mudelit, RAV4 ja Corolla, neid müüdi vastavalt 174 ja 125. Kolmandaks platseerus Škoda Octavia 113 autoga.

Tarbesõidukite turg tegi aprillis läbi 12,2-protsendise languse ja nelja kuu kokkuvõttes on tarbesõidukeid müüdud 7,7 protsenti vähem kui mullu samal perioodil.

Markidest oli aprillis edukaim Citroen 92 müüdud sõidukiga, Peugeot'd ja Renault'd osteti vastavalt 53 ja 45 sõidukit. Veokite segmendis läksid kõige paremini kaubaks Scania veokid, milliseid müüdi 37, ja teiseks kerkis Volvo 20 veokiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: