EMO-sse pöördujate hulk tõuseb taas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mullu EMO-s käinud Autor/allikas: Tervise Arengu Instituud

Haiglate erakorralise meditsiini osakonda (EMO) pöördunud patsientide arv kasvas mullu taas ning kerkis viimaste aastate suurimaks, selgus Tervise Arengu Instituudi avaldatud andmetest. 2018. aastal pöördus EMO-sse 492 312 inimest ehk keskmiselt 1350 inimest päevas.

Kui aastatel 2015-2017 erakorraliste patsientide arv vähenes, siis mullu see taas suurenes, ületades eelnenud aastat nelja protsendi võrra. Patsiente oli rohkem nii laste kui täiskasvanute seas, vastavalt 2,5 ja 4 protsenti. Viimati oli erakorraliste patsientide arv suurim 2014. aastal, küündides 482 231 külastuseni, mida 2018. aasta külastused ületasid kahe protsendi võrra.

Mullu osutas erakorralist meditsiiniabi 19 haiglat. Erakorraliste patsientide arv suurenes enim üldhaiglates, 8,5 protsenti. Piirkondlikes haiglates oli kasv 2,5 ja keskhaiglates 3 protsenti võrreldes eelnenud aastaga.

Tervise Arengu Instituut rõhutab, et erakorraline meditsiin on mõeldud erakorralise haige abistamiseks ägeda haigestumise, trauma või mürgistuse korral.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: