Peatoimetajad nõuavad valitsuselt ajalehtede õigeaegse kojukande tagamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ajalehed
Ajalehed Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti meediaettevõtete liitu kuuluvate väljaannete peatoimetajad pöörduvad valitsuse poole palvega tagada postiseaduses sätestatud universaalse postiteenuse täitmine, eelkõige perioodika kojukanne seaduses ettenähtud päevadel ja vastavalt kvaliteedistandardile.

Peatoimetajad ütlevad pressiteates, et Eestis on tekkinud olukord, kus mitmes piirkonnas ei jõua post tellijateni mitme päeva jooksul ja seetõttu on hakanud lugejad ajalehtede tellimustest loobuma.

"Anname endale aru Omniva majandusprobleemidest, kuid eelmisel aastal suurendas riik maakojukande dotatsiooni poole miljoni euro võrra ning nüüd on dotatsiooni suuruseks 1,8 miljonit eurot aastas," märgivad peatoimetajad kolmapäeval, peatoimetajate päeval vastu võetud avalduses.

"Oleme asunud Omnivaga läbirääkimistesse selgitamaks, kas see summa on piisav. Loodame, et selles küsimuses jätkub ka kolmepoolne dialoog (riik, Omniva, väljaanded). Olenemata tulemustest, peaks vahepeal olema tagatud teenuse jätkumine vastavalt seadusele."

Pöördumisele on alla kirjutanud meediaettevõtete liidu peatoimetajad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: