Väidetavalt töölaagrisse saadetud Põhja-Korea tippametnik ilmus välja

Kim Yong-chol.
Kim Yong-chol. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Põhja-Korea tippametnik Kim Yong-chol, kes väidetavalt saadeti pärast riigi liidri Kim Jong-uni ja USA presidendi Donald Trumpi nurjumisega lõppenud teist tippkohtumist töölaagrisse, ilmus koos Põhja-Korea juhtkonnaga etendusele.

USA välisministri Mike Pompeo Põhja-Korea kolleeg tuumakõnelustel olevat saadetud veebruaris töölaagrisse, edastas Lõuna-Korea ajaleht Chosun Ilbo reedel.

Pühapäeva õhtul ilmus Kim Yong-chol aga koos riigi liidri Kim Jong-uni, tema abikaasa Ri Sol-ju ning võimupartei kõrgete liikmete ja tippsõjaväelastega "etendusele, mille andsid sõjaväeohvitseride abikaasade amatöörrühmad", edastas Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA.

Ajalehe Rodong Sinmuni edastatud fotol oli Kim Yong-choli näha istumas viis rida Kim Jong-unist tagapool.

Lõuna-Korea parlamendi luurekomitee ütles aprillis, et Kim Yong-choli karistati Hanoi tippkohtumise eest hoolimata sellest, et ta oli hiljuti nimetatud Kim Yong-uni juhitava riigiasjade nõukogu liikmeks.

KCNA nimekirjas üritusel osalenutest ei olnud aga Kim Hyok-choli, Põhja-Korea eriesindajat USA küsimustes, kes ajalehe Chosun Ilbo andmetel hukati "kõrgeima juhi reetmise eest" seoses tippkohtumise eelsetes läbirääkimistes väidetavalt järeleandmiste tegemisega.

Kim Hyok-chol oli USA eriesindaja Stephen Bieguni ametivend.

Lõuna-Korea on ka varem teatanud kõrgete Põhja-Korea ametnike karistamisest või hukkamisest, osa neist teadetest on osutunud ebatäpseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: