Reformierakonna edu Keskerakonna ees vähenes, kuid on endiselt suurem kui valimistel

Reformierakond ja selle juht Kaja Kallas omavad kõrget toetust, kuid valitsusse ei pääsenud.
Reformierakond ja selle juht Kaja Kallas omavad kõrget toetust, kuid valitsusse ei pääsenud. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonda toetas 30,7 protsenti ning teisel kohal olevat Keskerakonda 20,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, selgus uuringufirma Norstat küsitlusest.

Vahe kahe erakonna vahel on 9,9 protsendipunkti, mis on väikseim vahe alates märtsi keskpaigast Norstati tehtud uuringutes. Samas on vahe suurem kui kogusid kaks erakonda märtsi alguse valimistel toetust - Refomierakonda toetas valimistel 28,9 ja Keskerakonda 23,1 protsenti valijatest (vahe 5,8 protsendipunkti).

Kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 18,4 protsendi suuruse toetusega. Neljandal kohal on Sotisaaldemokraatlik Erakond 11,5 protsendi ning kuuendal Isamaa 8,9 protsendi toetusega.

24. märtsist alates pidevalt üle viie protsendi püsinud Eesti 200 toetus on viimaste reitingute põhjal langenud alla valimiskünnise - 4,6 protsenti.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 6. maist 3. juunini, mille raames küsitleti kokku 4012 valimisealist Eesti kodanikku. Uuringu tellis MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: