EL-i direktiiv näeb isadele ette vähemalt kaks kuud vanemapuhkust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Euroopa Liidu sotsiaalministrid võtsid vastu töö- ja eraelu tasakaalustamise direktiivi, mis näeb isadele ette vähemalt kaks kuud vanemapuhkust.

Kokku peab direktiivi kohaselt kuni lapse kaheksaaastaseks saamiseni vanematel olema võimalik välja võtta kaheksa kuud vanemapuhkust, neist vähemalt kaks kuud on ette nähtud üksnes emale ja kaks kuud üksnes isale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eestis avaneb alates järgmisest aastast üksnes isadele mõeldud ühekuulise vanemapuhkuse võimalus. Täiendava kuu võimaldamine maksab tänase vanemahüvitiste süsteemi raames ligi seitse miljonit eurot.

"Ma arvan, et printsiibis see on õige suund, et pereelu peab olema jagatud, et ka isad on lastega kodus. Tuleb silmas pidada ka majanduslikku poolt ja vaadata, kuidas seda rahaliselt on kõige mõistlikum lahendada. Kas see tähendab siis tänase vanemahüvitise perioodi pikendamist kokkuvõttes või ta tähendab selle raames muudatusi. Neid küsimusi me arutame koos rahvastikuministriga, kelle haldusalasse tulevikus need vanemahüvitiste küsimused jäävad," selgitas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: