President Trump avas Floridas oma valimiskampaania

{{1560909300000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AP

USA president Donald Trump avas teisipäeval Floridas ametlikult oma valimiskampaania järgmisele ametiajale. Orlandos korraldatud kampaaniaüritus oli täielikult välja müüdud. Staadionile mahub 20 000 inimest.

Trumpi saatis tema naine Melania, kes pidas ka sissejuhatava kõne.

USA president alustas toetajatele peetud kampaaniakõnet oma lemmikteemaga ehk tema hinnangul valeuudiseid tootva meedia sarjamisega. "Seal tagapool on palju võltsuudiseid," ütles Trump näidates näpuga telekaameratele, mille peale toetajad hukkamõistvaid hääli tegid.

President jätkas rõõmsamatel teemadel ehk USA praeguse majandusolukorra kiitmisega.

"Meie riik on jõudsalt arenev, edukas ja õitsev ning kerkimas uskumatutele kõrgustele. Meie majandus on kogu maailma kadedusobjektiks. Tõenäoliselt kõige parem majandus läbi meie riigi ajaloo," kiitis Trump juubeldavale rahvahulgale.

President võttis järgmiseks ette demokraadid, keda tema hinnangul liigutab vaid vihkamine.

"Meie äärmuslastest demokraatlikke vastaseid liigutab käesoleval ajal vaid viha, eelarvamused ja vihkamine. Nad tahavad hävitada teid ja meie riiki sel kujul nagu me seda armastame. See ei ole vastuvõetav. Demokraadid tahavad meid iga hinna eest lõhestada, kuid neil see ei õnnestu," lubas Trump.

Trump ise kuulutas juba varem, et üritus ei jää alla rokk-kontserdile.

"Vaadake, mis Floridas Orlandos praegu toimub! Inimesed ei ole midagi sellist varem näinud (kui nad just kitarri ei mängi). See tuleb metsik!" hõiskas president Twitteris.

"See on ajalooline hetk, me ei taha midagi siin maha magada," kiitis üritusel osalenud Trumpi toetaja David Meloney uudisteagentuurile AFP.

Trump on veendunud, et tugev majandus ja lubadus võidelda unustatud töölisklassi huvides kindlustavad talle 2020. aastal teise ametiaja. Vastaspoolel on üle 20 demokraadi, kes ihkavad oma erakonna presidendikandidaadi kohta.

Trumpi valimiskampaania kogus vähem kui päevaga 24,8 miljonit dollarit

USA presidendi Donald Trumpi tagasivalimiskampaania kogus vähem kui 24 tunniga 24,8 miljonit dollarit.

Kopsaka saagi tegi kolmapäeva hommikuses Twitteri säutsus teatavaks Vabariikliku Partei esimees Ronna McDaniel. Summa ületab kõvasti ka seda, mille demokraatide juhtivad kandidaadid kogusid oma kampaania esimesel kolmel kuul.

Märtsi lõpus teatas Trump, et tal on kampaania tarvis juba olemas 48,7 miljonit dollarit, mis on jagatud kolme valmiskampaaniaga seotud komitee vahel. Vabariiklaste Rahvuskongressil oli samal ajal veel 34,7 miljonit dollarit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: