Reinsalu: kinnipidamised Moskva meeleavaldusel õõnestavad põhivabadusi

Moskva meeleavaldusel peeti kinni üle 1300 inimese.
Moskva meeleavaldusel peeti kinni üle 1300 inimese. Autor/allikas: Alexander Zemlianichenko/AP Photo/Scanpix

Välisminister Urmas Reinsalu kutsus seoses sellega, et Moskva politsei pidas laupäeval meeleavaldusel kinni üle 1000 inimese, Venemaad järgima oma põhiseadust.

Reinsalu ütles pressiteate vahendusel, et on Moskvas toimuva pärast mures.

"Need kinnipidamised, ebaproportsionaalne jõu kasutamine rahumeelsete meeleavaldajate vastu ja viimastel päevadel toimunud opositsioonipoliitikute survestamine arreteerimiste ja politseireidide näol õõnestavad sügavalt põhivabadusi, mis on kirjas Vene Föderatsiooni põhiseaduses: sõnavabadus ning kogunemis- ja ühinemisvabadus. Kutsun Venemaad üles neist kinni pidama," sõnas Reinsalu.

"Loodan, et Vene Föderatsiooni ametivõimud järgivad oma kohustusi oma kodanike ja rahvusvaheliste organisatsioonide (nagu OSCE) ees ning tagavad septembris vabad ja ausad valimised," lisas minister.

Meeleavaldusi jälgiva organisatsiooni OVD-Info andmetel peeti laupäeval meeleavaldustel kinni 1373 inimest, kes nõudsid, et võimud lubaksid opositsioonimeelsetel kandidaatidel registreeruda 8. septembril Moskvas toimuvatele valimistele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: