Estpla-30 käis enne koju suundumist viimast korda Malis patrullis

Tänavu aprilli alguses Malisse saabunud jalaväerühm Estpla-30 patrullis teisipäeval viimast korda Gao linnas ning on valmis järgmisele rühmale teenistust üle andma.

Lisaks Estpla-30 liikmetele oli sel korral patrulli kaasatud ka eelmise nädala lõpus Gao baasi saabunud jalaväerühma Estpla-32 juhtkond.

"Tänasest patrullist saadud kogemused olid kasulikud eeskätt uue rühma juhtkonnale. Peatselt võtavad nad vastutuse üle ja hakkavad ise operatsioonialas turvalisust looma," ütles Estpla-30 rühmaülem nooremleitnant Aigar Piirisild.

Üle nelja kuu kestnud missiooni jooksul käisid Estpla-30 kaitseväelased 18 patrullis, mehitasid baasi valveposte 43 korral ning olid 42 korda kiirreageerimisvalmiduses. Jalaväerühm Estpla-30 naaseb Eestisse augusti keskel.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas mille eesmärgiks on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: