Eesti jalaväerühm osales Malis esmakordselt ühisoperatsioonil

Eesti jalaväerühm Estpla-32 osales Prantsusmaa ja Mali üksustega ühisoperatsioonil, mille käigus otsiti Malis Gao linnas illegaalse relvastuse leidmiseks läbi mitu hoonet. Tegu oli esimese korraga kui Eesti üksus koos liitlastega Malis ühisel operatsioonil osaleb.

"Eesti rühma kaasamine seesugusele operatsioonile näitab, et eelmised üksused on teeninud välja liitlaste usalduse," ütles Estpla-32 rühmaülem leitnant Taavi Eesalu.

"Siinses kuumas ja niiskes kliimas esimese ülesandena ligi kaheksa tunni pikkusel operatsioonil osalemine oli üksusele kurnav, aga eelnev väljaõpe ja kogemus võimaldasid säilitada professionaalsuse ning täita ülesande edukalt. Prantslased on juba kutsunud meid ka järgmisele samalaadsele operatsioonile, mistõttu anname endast kõik, et koostöö sujuks ka edaspidi," lisas leitnant Eesalu.

Operatsiooni käigus piirasid Eesti ja Prantsusmaa üksused sisse kindlad hooned, võimaldamaks Mali armeel need turvaliselt läbi otsida. Lisaks julgestas Eesti üksus prantslaste patrulli Gao linnas.

Augusti algul Malisse siirdunud Estpla-32 võttis vastutuse üle peatselt Eestisse naasvalt jalaväerühmalt Estpla-30. Eesti sõdurite ülesandeks Malis on Gao linnas asuva Prantsusmaa välibaasi ja selle lähiümbruse julgeoleku tagamine.

Operatsioonil Barkhane osaleva Eesti kontingendi tuumiku moodustab Scoutspataljoni jalaväerühm, mida toetab mehaanikutest, logistikutest, sidemeestest ja meedikutest koosnev toetuselement. Kokku on kontingendi suurus ligi 50 inimest.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas. Selle eesmärk on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopa-suunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: