Facebook lasi allhankijatel oma kasutajate häälsõnumeid pealt kuulata
![Facebook ja Facebook Messenger.](https://i.err.ee/smartcrop?type=optimize&width=1472&aspectratio=16%3A10&url=https%3A%2F%2Fs.err.ee%2Fphoto%2Fcrop%2F2019%2F08%2F14%2F671388hdd21.jpg)
Ettevõte Facebook kaasas suhtlusvõrgustiku kasutajate häälsõnumite pealtkuulamisse sadu allettevõtjaid, edastas Bloomberg.
Facebooki kinnitusel pärinesid pealtkuulatud sõnumid lisast Facebook Messenger, vahendas Bloomberg.
Allettevõtjad kontrollisid pealtkuulatud sõnumite abiga, kas Facebooki tehismõistus tõlgendas anonüümseid sõnumeid õigesti.
Sõnumeid pealt kuulanud töötajate sõnutsi ei teadnud nad nende salvestiste päritolu ega kuidas need saadi. Nende sõnutsi nad vaid kuulasid Facebooki kasutajate vestlusi, kuid ei teadnud, milleks ettevõte neid vajab.
Facebook tunnistas, et tegeles kasutajate häälsõnumite pealtkuulamisega, kuid lubas seda edaspidi enam mitte teha.
"Lõpetasime häälsõnumite pealtkuulamise inimeste poolt, nagu Apple ja Google'gi, rohkem kui nädal tagasi," kinnitas ettevõte.
Facebook ei avaldanud kasutajatele, et nende helisõnumeid võivad kuulata kolmandad isikud. See tõi kaasa mõne allhankija kahtluse oma töö kõlbluses.
Bloombergi sõnutsi oli pealtkuulamisega seotud ettevõtete seas TaskUs Inc.
Facebook on TaskUsi suurim ja tähtsaim kunde, kuid töötajatel on keelatud avalikult mainida, kelle heaks nad töötavad.
Toimetaja: Laur Viirand
Allikas: BNS