Uuring: eelistatud peaminister on väikese edumaaga Kallase ees Ratas

Kaja Kallas ja Jüri Ratas
Kaja Kallas ja Jüri Ratas Autor/allikas: ERR

Eesti Päevalehe tellitud avaliku arvamuse uuringust selgub, et suvi pole muutnud valijate kahte lehte jagunevaid eelistusi küsimuses, kes sobiks kõige paremini valitsust juhtima: Keskerakonna esimeest Jüri Ratast toetab 32 ja Reformierakonna juhti Kaja Kallast 30 protsenti.

Paariprotsendine vahe püsib täpselt sama suur, kui see oli eelmise ehk juunikuise küsitluse ajal, kirjutab ajaleht AS-i Turu-uuringud küsitlusele viidates.  Siis olid need numbrid 29 ja 27 protsenti.

Kui peaminister Ratas oli suvele vastu minnes kimpus vähenenud toetusega eestlaste hulgas, siis nüüd on ta Kallasele taas väga lähedale jõudnud: 31 ja 34 protsenti Kallase kasuks. Juunis olid näitajad vastavalt 25 ja 32.

Muust rahvusest valijatest toetas augustis Ratast 35 protsenti, mis on võrreldes juuni 46 ja mai 44 protsendiga tuntavalt vähem. Kallase toetus venekeelsete seas oli augustis sarnaselt juuniga kümne protsendi lähedal.

"Kui küsitluse tulemustes näpuga järge ajada, et kus ja kelle arvelt on Ratase toetus muukeelsete valijate seas kannatada saanud, osutavad andmed Keskerakonna eluliselt tähtsale võimukantsile ehk Tallinnale," märgib ajaleht.

Veebruaris pidas Ratast parimaks peaministriks 43 protsenti pealinlasi, ent augustis oli sellest järel vaid 32 protsenti.

Turu-uuringute AS-i uuringujuht ja sotsioloog Juhan Kivirähk täheldas Ratase pealinlastest toetajate suvist kadu kommenteerides, et hoolimata Ratase toetuse langusest pole teised peaministrikandidaadid mitte-eestlaste toetust juurde võitnud.

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: