Kantar Emori küsitlus näitab valitsuserakondade toetuse kasvu

Valitsuse toetus on Kantar Emori andmeil tõusule pööranud.
Valitsuse toetus on Kantar Emori andmeil tõusule pööranud. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Valitsuserakonnad on augustiga võrreldes kolme protsendipunkti võrra oma toetust kasvatanud, samas parlamendiopositsiooni toetus on kuue protsendipunkti võrra kahanenud, selgus Postimehe tellitud ja Kantar Emori tehtud uuringust.

Erakondade reitingutabelit juhib endiselt opositsiooniline Reformierakond 33 protsendiga (augustis oli 37 protsenti), järgnevad valitsusparteid Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 18 (augustis sama) ja Keskerakond 17 protsendiga (augustis 16 protsenti), edastas Postimees.

Neljandal positsioonil on Sotsiaaldemokraatlik Erakond 11 (augustis 13 protsenti), viiendal Eesti 200 kaheksa (augustis seitse) ning kuuendal valitsuserakond Isamaa seitsme protsendiga (augustis viis protsenti), viie protsendi peal on Eestimaa Rohelised (augustis neli protsenti) , Elurikkuse Erakonda ja Vabaerakond mõlemat toetab üks protsent vastanutest.

Muust rahvusest valijatest 37 protsenti toetas septembris Keskerakonda, teiseks on tõusnud EKRE 17 protsendiga, kolmas on Reformierakond 16, neljandal kohal sotsid 15 ja viiendal Eesti 200 kaheksa protsendiga.

Veebiintervjuude vormis korraldatud uuring toimus 11.-19. septembrini ja selles küsitleti 1261 kodanikku vanuses 18-84 aastat.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: