WHO hoiatab leetrite leviku eest

Foto: CDC/PHIL/Dr. Heinz F. Eichenwald/Wikimedia Commons

Leetritesse nakatumine on kogu Euroopas plahvatuslikult kasvanud, hoiatab Maailma Terviseorganisatsioon (WHO). Organisatsiooni teatel on leetrid taas esinema hakanud Kreekas, Tšehhi Vabariigis ja Albaanias ja võimalikuks peetakse koguni leetriepideemia puhkemist Euroopas.

Seetõttu kutsutakse riike üles vaktsineerimisprogrammidesse panustama. Eesti Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje peaspetsialisti Irina Filippova sõnul Eesti olukord üldiselt hull ei ole, küll võiksid end uuesti vaktsineerida vanemad inimesed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eestis hakati leetrite vastu vaktsineerima alates 1967. aastast. Tol ajal kasutati Moskvast ja Leningradist toodud leetrite monovaktsiini, mille kvaliteet ei olnud alati stabiilne. Soovitame inimestel, kes on sündinud ja vaktsineeritud nõukogude ajal võimalusel vaktsineerida ennast veel MMR vaktsiini ühe doosiga," rääkis Filippova.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: