Peeter Ernits peab Tallinna TV sulgemist täielikuks idiootsuseks

{{1569501180000 | amCalendar}}
Peeter Ernits
Peeter Ernits Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Täielik idiootsus ja väga loll samm, ütles Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluv riigikogu liige Peeter Ernits kommentaariks Tallinna Televisiooni (TTV) sulgemise kohta.

"Tallinna Televisioon on muutunud oluliseks inimeste jaoks kogu Eestis, seal on haridus- ja kultuurisaateid, poliitika on pigem teisejärguline," ütles Ernits, kes juhtis kuni möödunud aasta sügiseni saadet "Otse kümnesse." Pärast Keskerakonnast lahkumist ja EKRE-ga liitumist ta sellelt kohalt vabastati.

TTV on Ernitsa sõnul inimeste hinge läinud. "Saan aru, et Keskerakond on Ida-Virumaal ja Tallinnas oma toetajaskonda kaotanud ning linnapea Mihhail Kõlvartile on antud tegutsemiseks vabad käed ning eestlased on valijatena tema jaoks üleliigne ballast," lausus Ernits.

Toomas Lepp: kahju, aga tegu oli õige otsusega

Kauaaegne telejuht ja produtsent Toomas Lepp, TTV kunagine juhatuse liige ütles ERR-ile, et kanali sulgemise puhul oli otsus pragmaatiline, kuna vaatajaskond oli väike, kuigi kahjuks eesti telemaastik vaesub.

"Ühelt poolt on tegemist ökonoomikaga, siis meediaga ja veel poliitikaga," nentis Toomas Lepp. "Kuid kurb on see, et Eesti televaatajatel on üks kanal vähem, kuid ühelt poolt peame ka küsima, kas Tallinna maksumaksja peab teiste Eesti elanike jaoks kanali ülalpidamist toetama."

Lepp pidas mõistlikuks, et Tallinna linn edastab oma uudiseid teistes meediakanalites.

Mart Ummelas kahetseb telekanali sulgemist

"Tallinna Televisiooni sulgemine on kahetsusväärne otsus," ütles TTV saatejuhina töötanud Mart Ummelas, kes praegu töötab maaeluminister Mart Järviku nõunikuna.

Ummelas meenutas, et TTV loodi 2011. aastal seoses Tallinna saamisega Euroopa kultuuripealinnaks. "Sellel kanalil on olnud rohkem kultuurisaateid kui kõigil teistel Eesti telekanalitel kokku."

TTV märgilisteks saadeteks on Ummelase sõnul olnud "Vaba mõtte klubi", "Otse kümnesse" ja "Meedia keskpunkt". "Viimati mainitu läks eetrisse üle 300 korra, mõjutades tunduvalt Eesti meediamaastikku ja -kriitikat. Saade oli iseenesest väga odav, selle ühe kuu kogu eelarve oli mõnituhat eurot, vaatajaskond küündis aga tänavu kevadel kohati juba üle 60 000," vaataja rääkis Ummelas.

TTV-l oli Ummelase väitel muidki väärtusi nagu toimimine vabalevikanalina, mis tegi sellest ühe populaarseima telekanali Lõuna- ja Lääne-Eestis. "Keskendumine uudistes vaid Tallinna kohalikele ja sageli vähetähtsaile sündmustele kahandas juba suve jooksul kanali vaadatavust," nentis Ummelas.

Heimar Lengi hinnangul on otsus arusaamatu

"Kui mina seda uudist kuulsin olin hämmingus, et kas veel Eestis on nii kitsarinnalisi poliitikuid, kes panevad kinni oma infokanali. Telejaam töötas normaalselt," ütles TTV-s saatejuhina töötanud Keskerakonda kuuluv poliitik ja ajakirjanduses tegutsev Heimar Lenk.

Kõige tähtsam oli Lengi sõnul, et TTV oli vabalevis, teise kanallina peale Eesti Televisiooni (ETV). "Ja vaatajaskond Tallinnas ja mujal Eestis on olnud väga suur. Ja tulla Tallinna linnapeana ja panna kinni see televisioon /.../ ei teagi millisele informatsioonile nad tuginesid."

"Pealegi pole Tallinna linn mingisuguses rahapuuduses ja informatsiooni on tarvis levitada. Tallinn on kolmandik vabariigist elanikkonna poolest ja miks-mitte levitada siin toimuvat kogu Eestile," rääkis Lenk. "Tark poliitik paneks televisiooni kinni viimasena, kui on suur rahahäda."

Lenk Lisas, et TTV olid väga heal tasemel kultuurisaated. "TTV oli nagu koolitelevisioon, mis aitas inimesi end kultuuriliselt harida ja olla aktiivne ühiskonna liige."

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tegi TTV nõukogule ettepaneku lõpetada 1. oktoobrist telekanali tegevus. Edaspidi hangitakse linnauudistele ja saadetele eetriaega teistest telekanalitest, lubas ta.

Tallinna TV kauaaegse vaataja, endise ajakirjaniku Toomas Mattsoni kommentaar:

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: