Prantsusmaa kärbib üle 10 miljardi euro jagu makse

Foto: SCANPIX / REUTERS

Prantsusmaa kärbib rohkem kui 10 miljardi euro väärtuses makse, et tegeleda kollavestide protestide paljastatud sotsiaalse kriisiga, ütles majandusminister Bruno Le Maire neljapäeval 2020. aasta riigieelarve kava tutvustades.

Kollavestide meeleavaldused ning üleilmse majanduse jahenemine "viis meid otsusteni, mis innustavad investeeringuid ja tarbimist" ning "arvestavad prantslate ootusi", lausus Le Maire hilisõhtul pressikonverentsil.

Eelarvekava, mis esitatakse valitsusele reedel, vähendab majapidamiste maksukoormat üle üheksa miljardi euro ning firmade oma enam kui miljardi euro võrra.

Summas on sees viis miljardit eurot maksukärpeid, mille president Emmanuel Macron mitu kuud tagasi kollavestide rahustamiseks välja käis.

Valitsus ennustab järgmise aasta riigieelarve puudujäägiks 2,2 protsenti. See ületab varasemat kahe protsendi eesmärki, kuid on oluliselt väiksem 3,1-protsendisest haripunktist ning jääb õigele poole Euroopa Liidu kolme protsendi piirist.

Le Maire ärgitas EL-i suurima majandusega riiki Saksamaad ennetama euroala majanduse halvenemist.

"Saksamaa peab investeerima ja investeerima nüüd. Mida varem, seda parem... Ärge oodake vajalike otsuste langetamiseks majandusolukorra halvenemist," rõhutas ta.

Minister kaitses ka Euroopa keskpanga (ECB) juhti Mario Draghit, kes saab teiste seas Saksamaalt kõvasti kriitikat suure ning euroala kasvus hoidmiseks mõeldud ergutusmeetmete paketi pärast.

"Toetame ECB ja tema presidendi julget otsust," rõhutas Le Maire.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: