Saksa majandus kahanes teises kvartalis esialgseil andmeil 0,1 protsenti

Hamburgi sadam.
Hamburgi sadam. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa sisemajanduse koguprodukt (SKP) kahanes teises kvartalis esimese kvartaliga võrreldes 0,1 protsenti, näitasid kolmapäeval statistikaameti Destatis avaldatud esialgsed andmed.

Arv oli kooskõlas Factseti küsitletud ökonomistide ennustusega.

Kahanemine tähendab, et kunagine eeskujulik õpilane Saksamaa on nüüd teiste euroala riikide majandustest kasvult maas. Itaalia majandus teises kvartalis ei kahanenud ega kasvanud ning Prantsusmaa majandus kasvas 0,2 protsenti.

Saksamaal on näitajad nagu äride, investorite ja tarbijate kindlus majandusse viimastel nädalatel ja kuudel nõrgenenud. Ökonomistid hoiatavad, et Saksamaad võib oodata majanduslangus, mis kuulutatakse välja siis, kui majandus kahaneb kaks kvartalit järjest.

Destatise teatel tugevdas majandust tavaleibkondade ja riigi kulutuste ning investeeringute kasv.

Kuid "majanduskasvu pidurdasid arengud väliskaubanduses, sest eksport vähenes impordist varasema kvartaliga võrreldes teravamalt", ütlesid statistikud.

USA kaubandussõda Hiinaga, ning USA presidendi Donald Trumpi ähvardus avada sõjas uus rinne Saksamaaga, on andnud hoobi ka suuresti ekspordile suunatud Saksa tööstustes nagu autod, masinad ja kemikaalid.

"Arvestades ägenevaid kaubanduskonflikte USA-ga, aina tõenäolisemat Brexiti kaost ning nõrgemat maailmamajandust arvestades pöörleb täiuslik torm alates eelmise aasta suvest," ütles Klaus Borger investeerimispangast KfW.

"Vähemalt tehnilise majanduslanguse uks... on pärani lahti," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: